EU ja Nato miehitys

Kaikesta kamalasta irti, eu:kin on tarpeeksi
suuri hirttosilmukka.
6180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

EU tarkoittaa Länsiperhettä, mutta Nato kuvaa tätä vielä paremmin vahvempana. Euroopan ja Pohjois-Amerikan turvajärjestely on Suomen Nato. Meillä on ja pitää olla kaikki osaaminen täällä kotona Lännessä. Myös Impivaaraa puolustaa Nato. Kolmanteen maailman sotaan osaanottivat kaikki vapaat maat (hyvä Nato) osaa. Nerokas Kiina tuomitsee hävittämällä yhdessä Lännen ja Japanin välillä olevan rikollisen miehityksen. Pitää Länsi suojata puolustuksella yhdessä Kiinan kanssa. Maailman rauha on Naton tavoite. Humanitaarista apua viedään vapauden kaiholle. Ohjusasemat ja Naton laajeneminen on huippua. Rikollinen korttitalo Putinin marionettiteatteri on määräys Natoon (ihan kuin Martti Ahtisaaren Nobelin rauhanpalkintokin) Äänislinna on raiskattu (sen ne osaa). Suomen tärkein tavoite on päästä itseemme eli Natoon. (Ensi vaalikaudella taivas aukeaa) Sota on koko ajan käynnissä ja rikollinen tulee tiensä päähän. NL:n julman pyövelin KGB:n teatteri hävisi. Kansainvälinen yhteisö kustantaa jälleenrakentamisen. Koittaa Karjalan uusi huomen. Elämä on ikuista taistelua terrorismia vastaan. Voimakas halu on meillä torjua rikollinen venäläinen. (hyvä Nato)

Äänestä

Täysin vapaiden ja täysin itsenäisten maiden puolustusjärjestö on upea Nato. Se tähti kirkkaampi muita. Vapaussodassa vannoimme tuhoavamme venäläiset rikolliset. Halu vapauttaa maailma on meillä ehdoton. Yhtenäisenä rintamana koko maailma vahvistuu kohti osoitettua päämäärää (maailman rauha). EU on vapaa.

Äänestä
  • Käydessään vapaussodan aikana 23.2. 1918 Antreassa Karjalan kannaksella Mannerheim antoi julistuksen, jossa hän vannoi, ettei panisi miekkaansa tuppeen ennen kuin "viimeinen Leninin soturi ja huligaani" olisi karkoitettu niin hyvin Suomesta kuin Vienan Karjalastakin.

    Äänestä

Eu turvaa meitä yhdessä hyvän Naton kanssa. Nato on meille hirveän tärkeä. EU on täysi vainolaisen vastaisuus. EU:ssa Suomi toimii Naton osaajana. YK ja Nato toimivat puolestamme myös yhdessä. Kansainvälinen yhteisö ja yhtenäinen vapaa Eurooppa. Lasse Lehtinen on hyvä. Suomen tavoite on Nato.

Äänestä

Pelkkä optio ei riitä, pitää päästä Tarja Halosesta eroon.

Äänestä
  • ...tarvitaan?

    Presidenttiä tarvitsisimme Halosenkin kauden jälkeen mm. Ylipääliköksi Rauhan,/ mutta ehkä kuin myös sodan ajaksi. Vähän enemmän täytyy tietää, kuin arvomerkit, mutta ei tarvitse olla mikään yli-intoilija.

    Kahta Ylipäälikköä emme voi totella: US-Presidenti tai Suomen Tasavallan-Presidentti. Tosin ei siinä tottelemista juuri tarvitakkaan, eikä Natoa jos US-Presidentti olisi sitä mieltä, että Venäläiset panssarit tuhotaan itä-Suomeen vain Nappia Klikkaamalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vapaussota kirjoitti:

Kaikesta kamalasta irti, eu:kin on tarpeeksi
suuri hirttosilmukka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu