Aika suolainen hinta, 30€. Jos ajatellaan, että kirjaa myydään vaikkapa vain 200 000 kappaletta, tekee se 6 000 000 €.
Edustaja Halla-aholta kirja
mutta.
11326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
pelastaa lapsemme ja lapsenlapsemme ja varoittaa islamin kauhuista.Varma best-seller!!
"J.K. Rowlingin teos Harry Potter ja kuoleman varjelukset oli kustantajienkin tilastoissa vuoden myydyin kirja yli 153 000 kappaleen myynnillä." ja Halla-Aho 200 000. heh heh
kuten Maon punainen kirja tai Hitlerin -Taisteluni? Vaihtoehdot: osta ja lue tai kuula kalloon? Valinnat tulevat peruSSisun kasvun myötä helpoiksi ja selkeiksi?
nolla pois niistä myyntiluvuista. Vaikkapa kolme nollaa aluksi. Tai jos kaikki perussuomaliset ostaa niin saattaa mennä jopa 2000 kpl.
Mutta sitten kun Halla-Ahosta tehdään kirja niin se voisi jotain jo kiinnostaa - siis ellei kopioiva blogikirjottaja itse hurahda kirjoittelemaan kirjaa itsestään.
Mitä maksoi Kuros-Ruususen Vanhasmatista kertova
"tietoteos"?
Googlettamisen jälkeen löytyi hinta n. €24,00...
Niin mahtavaa tekstiä, että on pakko ottaa oppikirjaksi kouluihin
Klops,osuiko
Onkos siitä jo kuvakirjakin tehty, meinaan harvempi somali osaa edes lukea
Halla-aholle kirja tarkoittaa ilmeisesti omien blogihöpinöittensä painattamista paperille.
Siis voitteko kuvitella, että ne täysin järjettömät nettiyksinpuhelut painetaan Suomen viimeisiin yli 50-vuotta vanhoihin metsäpuihin ja joku vielä ostaa ne luettavakseen? Siis että joku lukee vaikkapa jostain vuonna 2006 mahdollisesti maahanmuuttajan tekemästä raiskauksesta syntyneen Iltalehden nettijutusta innoituksen saaneen nettihöperryksen vaikka illalla ennen nukkumaan menoa tai junassa istuessaan? Please. Armoa. Onko järjettömyydelle enää mitään rajoja?
Kaupasta saa 30€:lla ~100 rullaa pehmoista kaksoiskreppiä, joka on paljon miellyttävämpää herkälle iholle ja riittääkin varmasti pitempään. Lisäksi lapset voivat askarrella pahvihylsyistä hauskoja leluja.