Pullat uunissa

Joko on laskiaispullat uunissa? Mä aattelin hakee kaupasta vaan pullaa ja munkkia ja semmosta.
6223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tehty ja syöty jo sunnuntaina, nyt ollaan munkki-linjalla :)

Äänestä
  • se munkkikin asian ajaa, jos ei ole pullaa enää tarjolla. Alkupaloiksi voi ottaa vaikka pumpernikkeliä.

    Äänestä

  • Musta Ritari kirjoitti:

    se munkkikin asian ajaa, jos ei ole pullaa enää tarjolla. Alkupaloiksi voi ottaa vaikka pumpernikkeliä.

    Eikö pumpernikkeli olekin se iso ruskea pipari, jossa on vaaleanpunasta kuorrutetta päällä ??

    Äänestä

  • impi-lempi kirjoitti:

    Eikö pumpernikkeli olekin se iso ruskea pipari, jossa on vaaleanpunasta kuorrutetta päällä ??

    semmonen.

    Äänestä

kermavaahdot housuilla

Äänestä
  • vatkaus käsin on rankkaa hommaa ja siinä kyllä roiskuu helposti. Onneks ei mennyt hillot rinnuksille. Sitä olis vaikee pestä pois valkoisesta paidasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Musta Ritari kirjoitti:

Joko on laskiaispullat uunissa? Mä aattelin hakee kaupasta vaan pullaa ja munkkia ja semmosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu