Mitä mieltä ihmiset olette ko. leffasta? Se on musta niin hyvä että voisin katsoa sitä joka päivä :) Biisit on hyviä ja juoni muutenkin mukaansa tempaava.
The sound of music
Mimmi
3219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Leffaa katselee mielellään ja yksin, sillä aina joku selittää vieressä tai kertoo juonen jonka tiedän ennestäänkin.
MY FAIR LADY kuuluu myös mun suosikkeihin, jota voi katsella monta kertaa.
Elokuvassa pitää olla kauneutta ja herkkyyttä, jota tänä päivänä ei elokuvista löydy
on yks mun lemppareista. käsittämättömän hyviä JOKAINEN laulu siinä. monissa musikaaleissa vain se "yksi kuuluisa"mut täs leffas on monta klassikkoa. oli myös kaupunginteatterissa hyvä tossa muutama vuos sitten.
olethan nähnyt leffasta sen collectors edition -dvd:n?ilmestyi väh. aikaa sitten ja se sisältää hyvän ja pitkän dokumentin sekä muuta ekstraa. kandee lainata. mä löysin sen ihan helsingin kaupungin kirjastosta.eli jos on mahd. dvd:hen ni lainaa/osta se.moro!
joo mulla on se uusi special edition dvd himassa. Kiva nähdä tuo leffa dvd:ltä koska videonauha oli jo niin loppuunkulutettu!