miksi Usa:n

miksi se tuhoutuisi?

Suomalaisilla on velkaa 11 056 euroo per lanttu.
Jenkeillä vain hieman enemmän 23478.75 euroo ($30000/nuppi.
Ilman jatkuvaa sotimista niillä olis varmaan varallisuutta $30000 jokaista kohden.

Meillekin sellaset valtionvarainministerit!!!
Mut ei...
Homokommaripolitiikka jatkuu.
383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi vertailla kahta kurjaa toisiinsa.Teollisuusmaiden ongelmat juurtavat kaukaa.Tuo asuntokriisiksi kutsuttu kupla ei ole pelkästään kiinteistökaupan ongelma.Meidän teollistuneiden maiden ongelmat juurtavat pitkälle sukupolvien taakse.Viimeisimmät parikymmentä vuotta on ollut niin hullua menoa että jos siinä ei järki sytytä ei se sytytä koskaan.kiinassakin ollaan vedetty miljoonia ihmisiä perustuotannosta rihkamateollisuuteen.samaan aikaan ihmiskunnan väki lisääntyy vauhdilla.meillä on sama ongelma mikä oli Neuvostoliiton etnisissä puhdistuksissa.sama kylien autioituminen näkyy meilläkin.Jokainen tuottamaton työtön ei tee muuta kuin kuluttaa ja jonkun on heidätkin elätettävä.Tosiasia on että 1800 luvun ajattelijat marx ja kumppanitkin tiesivät talouden ongelmien juuresta enemmän kun meidän silopaita päättäjät.Proletaarin eli maattomien ihmisten määrä on lisääntynyt meillä Suomessa ja USA ssa vauhdilla.Maaton ihminen jouduttuaan tyhjän päälle on aina heikommalla kuin se joka omistaa vaikka ryytimaan kokoisen palstan.IT vuodetkin ovat tyhmistäneet ihmisiä ja käden taito on vähentynyt.ihmisen älykkyydestä 90 prosenttia kulkee käsien kautta ja sekin on vain faktaa.

Äänestä

sellaisen tiedon?

The Outstanding Public Debt as of 24 Feb 2009 at 08:18:15 PM GMT is:
$ 1 0 , 8 5 2 , 8 3 8 , 7 1 7 , 0 8 8 . 1 2

The estimated population of the United States is 305,706,990
so each citizen's share of this debt is $35,500.79.

http://www.brillig.com/debt_clock/

Äänestä

Älä muita sotke meillä tapahtuvaan vallankäyttöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


talous ei tuhoudu?? kirjoitti:

miksi se tuhoutuisi?

Suomalaisilla on velkaa 11 056 euroo per lanttu.
Jenkeillä vain hieman enemmän 23478.75 euroo ($30000/nuppi.
Ilman jatkuvaa sotimista niillä olis varmaan varallisuutta $30000 jokaista kohden.

Meillekin sellaset valtionvarainministerit!!!
Mut ei...
Homokommaripolitiikka jatkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu