Oolantiko ainut paikka jonne

mamuja :????
5155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miehittämä , ei suomalaisten käytössä .

Äänestä
  • "työvoimapulaa" vai mites se virallinen termi nyt oli????

    Äänestä

  • Ahvenanmaa on siis kansainvälisellä päätöksellä demilitarisoitu ja osittain autonominen.

    Mikä tai kuka on siis vanha vainooja? Yleensähän tuo sana on varattu Venäjälle. Jopa sotilasvirressämmekin.

    Äänestä

Onhan siellä mannesrsuomalaisia. Ja kyllä sielläkin on vierastyövoimaa.

Äänestä
  • on oman maan kansalaisia, ei maahanmuuttajia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei roudata : kirjoitti:

mamuja :????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu