Kremlissä

Lisäksi Kirovin alueen kuvernööri panee autonsa myyntiin ja antaa siitä saatavat rahat alueen budjettiin. Milloin Katainen ja Vanhanen panevat autonsa myyntiin ja antaa rahat pitkäaikaistyöttömille?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200902259147353_ul.shtml
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kremlistä pitäisi lakkauttaa ensinnäkin kulissivirat heti. Eli siis ensimmäisenä "presidentti" Medvedeville kenkää, ja hänen säästyneet palkkarahansa Venäjä voisi käyttää korvatakseen Suomelle heidän ilmatilaloukkaustensa tutkimisista maallemme aiheutuneet kustannukset.

Äänestä

Kremlissä pelätään kansan kapinaa, koska Venäjän talous on romahtanut. Siitä on kyse. Kremlin poppoo ei välitä kansasta tuon taivaallista. Kyllä ne venäläiset poliitikot ja virkamiehet saavat lisää rahaa keinolla tai toisella. Kirovin kuvernöörillekin annetaan lapiolla lisää. Kansan kusetusta koko homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YT-neuvottelut kirjoitti:

Lisäksi Kirovin alueen kuvernööri panee autonsa myyntiin ja antaa siitä saatavat rahat alueen budjettiin. Milloin Katainen ja Vanhanen panevat autonsa myyntiin ja antaa rahat pitkäaikaistyöttömille?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200902259147353_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu