Näin kävi adreSSille, huussipaperiksi joutuu Wesseleille:
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ulkomaalaislain muutos läpi murskaenemmistöllä/1135243822928
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ulkomaalaislain muutos läpi murskaenemmistöllä/1135243822928
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ulkomaalaislakia tiukennettiin *olennaisilta* osiltaan Astridin (v)esittämästä ja kaiken kukkuraksi Perussit saa taas lisää ääniä laariinsa
Ulkomaalaislakia tiukennettiin *olennaisilta* osiltaan Astridin (v)esittämästä ja kaiken kukkuraksi Perussit saa taas lisää ääniä laariinsa !
Vastaavat ihan kohtalaisella tarkkuudella perussuomalaisten valtakunnallista kannatusta. Ongelma on siinä ettei vaalien jälkeen yleensä ajatella muita puolueita äänestäneitä perussuomalaisia vastaan äänestäneinä. Siksi vaaleissa perussuomalaisten kasvanut kannatus herättää huolestuneisuutta. Kun sitten palataan arkipäivän politiikan tekemiseen, niin ymmärretään kuinka marginaalisesta vihaideologista on loppuen lopuksi kyse. Vasemmistoakin äänestäneet äänestäisivät pakon edessä ennemmin vaikka oikeistoa kuin vasemmalle sosiaalipoliittisesti sijoittuvaa rasistipuoluetta. Sama pätee tietysti suurimpaan osaan porvareita jotka todennäköisesti äänestäisivät ennemmin heidän rahansa haluavaa vasemmistoa kuin äärioikeistoa.
Helsinki pyytää valtiolta kriisirahaa eikai vaan mamuille ole taas ostettu uudet taulutelkkarit jne.
että äänestäjillä on lyhyt muisti. Voihan olla, että nyt muisti riittää kahden vuoden päähän.
Astrid Thors on PeruS-Penan mielestä vastuussa siitä, mitä erään lentolehtisen yleisönosastossa kirjoitettiin vuonna 1940?
peruSS:n harrastama ihmisviha kumpuaa todella syvältä.
irtisanoutunut vuoden 1940 ja 1945 suomalaisvastaisesta fasismistaan...
niin kovasti 1930-luvulle? Aika pitkällä se jo tavoitteessaan toki onkin?
kannatus nousee 1% päivässä .et voi sille mitään.
ei vain näy eikä kuulu...
Mitä luulette tapahtuvan seuraavissa vaaleissa, nykyinen hallitus on ryssinyt kaiken mihin on koskenut.
Ainoastaan perus-suomalaisilla oli kanttia vastustaa vastustaa thorsin maahanmuuttolakia kun muut lammasmaisesti seurasivat kataisen ja vanhasen käskyjä, kertoo hyvin sen miten hallitus arvostaa kansan mielipidettä.
Ihan sama miten täällä kutsutte PSn kannattajia natseiksi ja rasisteiksi, kannatuksen määrä kasvaa joka päivä nykyisellä menolla ja 15% on jo alakanttiin.
Nähdään seuraavissa vaaleissa.
ettei siihen viitsi kiinnittää sen enempää huomiota kuin lähinnä huvittuneena seurata :)
kun halla-aho vielä ottaa europar. vaaleissa murskavoiton niin......