Hallitus suututti keskiluokan

Nyt haukkas Kokoomus paskaa, kun meni suututtamaan keskiluokan eläkepuuhillaan.
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätähän teille yritettiin selittää jo ennen eduskuntavaaleja. Mutta oli vaan niin kivaa tempaista itsensä siihen hurmokseen mukaan, jota hallituspuolueet tarjosivat ja ikäänkuin kuuluui kerrankin parempiosaisiin - porvaristoon.

Kokoomus toitotti olevansa työtätekevien puolue, nyt tulos alkaa tyhmemmillekin selvitä. Pelkkää keppiä tarjolla ja samalla keskiluokka ei säästy lomautuksilta ja työttömyydeltä, joten paluu lähtökuoppiin tiedossa.

Eihän tässä muuta voi sanoa kuin "tyhmyydestä sakoitetaan", nyt on laskujen maksun aika ja kuka maksaa "keskiluokka", joka on hiukan vaurastunut ja joka luulee, että kokoomus ajaa kaikessa keskiluokan asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimihenkilö kirjoitti:

Nyt haukkas Kokoomus paskaa, kun meni suututtamaan keskiluokan eläkepuuhillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu