Kyllä rikkailla menee hyvin näissäkin eläkepuuhasteluissa, Gronberg oikein hymyili kuin hangonkeksi eläkepäätöksen julkistustilaisuudessa, no tälläsii ne vihreet onkin. Mieti äänestäjä mitä puoluetta ja ketä äänestät, älä anna valehtelijoille, pettäjille ja rikkaille mahdollisuutta! Itse äänestän jotain matalapalkkaista ihmistä!
Rikas Gronberg ja eläke
hyvinpyyhkii!
3180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Äänet ei riittäny vaaleissa edes kansanedustajaksi, mutta takapirut puuhasi sen hallitukseen helppona nakkina joka nuolee mitä vaan oman etunsa vuoksi! Nyt oli aika lunastaa pääsy ministeriksi ja myötäillä kokoomusta ja keskustaa eläkeiän nostamisessa yhä kauemmas, jolloin ei ehdi kuluttaa tienaamiaan eläkerahoja.
Monet vihreät ajattelevat kuin rikkaat kokoomukselaiset; Suomen kaupunkilaisin puolue, joka haluaa siirtää verotuksen painopisteeen välillisiin veroihin ja maaseudulla ei voisi asua kukaan.
hyvin pyyhkimisestä