Hih...tämä täytyy katsoa :)

Priima
TV1 Klo: 18.30 Pvm: 26.02.2009

Onko pariskunnan ikäerosta hyötyä? Frederik suosittaa rakastumista nuorempaan. Kuumailmapalloilu on säiden armoilla. Muistatko kunnan monot? Muotokuvassa taitoluisteluvalmentaja Virpi Horttana. yle.fi/priima

21

1527

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kun tuo ohjelma tuli ja meni, pyyhkäsen tään avauksen nyt pois.

      • olisitteko halunneet vielä jutella tästä. En mä sitä poista jos jutut jäi kesken :).


      • jos joku haluaa vielä kommentoida.

        En tiedä miksi olen niin skeptinen noista parisuhteista joissa on ikäeroa 2-3kymmentä vuotta. Jonku aikaa suhde varmasti toimii mutta pysyykö kumppani rinnalla vielä 10-15 vuoden jälkeen kun toinen todella vanhenee.


      • kruuna vai laava, poistanko vai enkö :))


      • kun toinen on 50 ja toinen 80.

        Kai mun pitäis jotenkin tästä skeptisyydestä päästä irti. Mut en povaa kovin pitkää jatkuvuutta sillekään parille jossa nainen oli 47 ja mies 28-vuotta. Miehelle tulee varmasti vielä halu saada omia lapsia ja vaihto nuorempaan naiseen tulee väistämättä eteen. Tietysti hetkeä pitää elää tässä ja nyt. Minkäs sille mahtaa kun rakkaus kohdalle kolahtaa. Oli sitä sitten minkä ikäinen tahansa.


    • tv:stä ei näytä tulevan mulle oikein mitään katsottavaa.

      Äsken katsoin "Snoukkaa", ohjelmassa oli muutamia vinkkejä miten kaatua oikein:

      Snoukkaa!
      TV2 Klo: 09.16 Pvm: 28.02.2009

      360 astetta. Lunta, lautoja, noloja kaatumisia, siistejä hyppyjä, ja jatkuvaa alamäkeä. Otson, Tiian ja Nasun avustuksella tutustumme lumilautailun saloihin.

      • Sinähän löysit mukavia ohjelmia. Minä tein vain nopean silmäyksen ohjelmien otsikoihin, ajattelin ettei tänään tarvii paljon telkkaa katsoa. Tiedätkö näkyykö tuo Oggi-kissa kaapeli tv:sta ilman lisämaksuja? Mulla on vaan ilmaset kanavat käytössä.


      • TizaNova

        ..ei katsele Selviytyjiä?
        Lopun ajan tietovitsailu jää mulla maanantaille, tosin sitäkin alkanut häiritä muuan persoonallinen päällepuhuja jo pitemmän aikaa.

        Selviytyjät on inhottavan kiinnostava kaikkine juonimisineen, mitä normaalielämässä ei kestäis vaikka mitä maksettaisiin.


      • TizaNova kirjoitti:

        ..ei katsele Selviytyjiä?
        Lopun ajan tietovitsailu jää mulla maanantaille, tosin sitäkin alkanut häiritä muuan persoonallinen päällepuhuja jo pitemmän aikaa.

        Selviytyjät on inhottavan kiinnostava kaikkine juonimisineen, mitä normaalielämässä ei kestäis vaikka mitä maksettaisiin.

        olen Selviytyjiä katsonut. Aikamoista kidutusta heillä. En olis selviytyjä tuossa ohjelmassa.


      • kuntosalilla Avaraa Luontoa kun poljin crosstraineria. Ihania leikkisiä vipeltäjiä ne preeriakoirat. Nyt pitää tehdä tunnin venyttelyohjelma tuossa olohuoneen lattialla. Varmaan samalla Huumaa tulee katseltua.


      • tulee mm. se kuorosota.

        Hauskaa lauantai-iltaa.

        Minäkin avaan kohta kuoharipullon ja juhlin tulevia synttäreitä. :)


      • sulla on paha tauti ja silti jaksoit onnittelulaulun laulaa. Kiitoksia paljon tulevien synttäreiden onnitteluista.

        Pikaista paranemista potilaalle.
        Hoida itsesi kuntoon, lepää paljon.


      • myös sinulle syntymäpäivätoivotuksesta, sen tulevan.

        Toivottavasti vointisi on tänään ok. ;)


      • Aira Samulinissa on jotain suurenmoista ihmisystävällisyyttä ja inhimillistä suvaitsevuutta. Hän on humaani.

        Multa meni monta nessuliinaa silloin kun hän vieraili psyykkisesti sairaan tyttärensä luona ja miten ihana hän oli tyttärelleen. Helppoa ei elämä ole heillä ollut.

        Ihmettelin myös sitä hänen malliryhmänsä tanssituntia. Uskomatonta miten 80-vuotias liikkuu niin sulavasti ja kevyesti. Todella harvinainen lajissaan.


    • TizaNova

      ..aletaan taas tanssia tähtien kanssa. :D

      • illalla tanssia :). Tänään on kiva katsoa menneitä tanssihetkiä ja tutustua uusiin tanssijoihin.

        Klo 12:15 tv2:lta tulee Aira Samulinin elämästä kertova ohjelma Elämäntanssi. Se täytyy myös katsoa.

        Illalla on vielä jännittävä Kuorosota. Samaan aikaan pitää vilkuilla missejä. Ilta meneekin sitten täysin tv:n armoilla :).


      • kukas se henkilö on? Sinäkö ? ;)


    • TizaNova

      ..pitää alkaa asennoitua kuorosotaan ja tanssiin. Kotioloissa nuo vois olla hyvä yhdistelmälaji. :)

      • kumman olisin kuoroista halunnut voittavan. Tänään kallistuin Mikin kuoron puolelle. Ei ollut kyllä moittimista Timonkaan esityksissä.

        Tänään on tullut tehtyä kanavarallia kun oli missikisatkin. Niitäkin piti vähän vilkulla. Omaa suosikkia en ehtinyt löytää.

        Odotan ihan täpöllä ens sunnuntaita kun tanssit alkaa. Jännitän jo nyt tanssijoiden puolesta. Heillä on tulossa rankka viikko.

        Aaah... huomenna on vapaapäivä. :)


      • TizaNova
        Mariet kirjoitti:

        kumman olisin kuoroista halunnut voittavan. Tänään kallistuin Mikin kuoron puolelle. Ei ollut kyllä moittimista Timonkaan esityksissä.

        Tänään on tullut tehtyä kanavarallia kun oli missikisatkin. Niitäkin piti vähän vilkulla. Omaa suosikkia en ehtinyt löytää.

        Odotan ihan täpöllä ens sunnuntaita kun tanssit alkaa. Jännitän jo nyt tanssijoiden puolesta. Heillä on tulossa rankka viikko.

        Aaah... huomenna on vapaapäivä. :)

        ..äänestänyt eilen Mikin kuoroa, jos yleensä äänestäisin.
        Hirmuinen läjä hyviä ohjelmia limittäin ja lomittain, missit jäi näkemättä - aukkoja tuli sivistykseen. Pitänee paikkailla sensaatiolehdillä. :)


    Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17355
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4930
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3593
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2435
    Aihe