Hih...tämä täytyy katsoa :)

Priima
TV1 Klo: 18.30 Pvm: 26.02.2009

Onko pariskunnan ikäerosta hyötyä? Frederik suosittaa rakastumista nuorempaan. Kuumailmapalloilu on säiden armoilla. Muistatko kunnan monot? Muotokuvassa taitoluisteluvalmentaja Virpi Horttana. yle.fi/priima

21

1544

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kun tuo ohjelma tuli ja meni, pyyhkäsen tään avauksen nyt pois.

      • olisitteko halunneet vielä jutella tästä. En mä sitä poista jos jutut jäi kesken :).


      • jos joku haluaa vielä kommentoida.

        En tiedä miksi olen niin skeptinen noista parisuhteista joissa on ikäeroa 2-3kymmentä vuotta. Jonku aikaa suhde varmasti toimii mutta pysyykö kumppani rinnalla vielä 10-15 vuoden jälkeen kun toinen todella vanhenee.


      • kruuna vai laava, poistanko vai enkö :))


      • kun toinen on 50 ja toinen 80.

        Kai mun pitäis jotenkin tästä skeptisyydestä päästä irti. Mut en povaa kovin pitkää jatkuvuutta sillekään parille jossa nainen oli 47 ja mies 28-vuotta. Miehelle tulee varmasti vielä halu saada omia lapsia ja vaihto nuorempaan naiseen tulee väistämättä eteen. Tietysti hetkeä pitää elää tässä ja nyt. Minkäs sille mahtaa kun rakkaus kohdalle kolahtaa. Oli sitä sitten minkä ikäinen tahansa.


    • tv:stä ei näytä tulevan mulle oikein mitään katsottavaa.

      Äsken katsoin "Snoukkaa", ohjelmassa oli muutamia vinkkejä miten kaatua oikein:

      Snoukkaa!
      TV2 Klo: 09.16 Pvm: 28.02.2009

      360 astetta. Lunta, lautoja, noloja kaatumisia, siistejä hyppyjä, ja jatkuvaa alamäkeä. Otson, Tiian ja Nasun avustuksella tutustumme lumilautailun saloihin.

      • Sinähän löysit mukavia ohjelmia. Minä tein vain nopean silmäyksen ohjelmien otsikoihin, ajattelin ettei tänään tarvii paljon telkkaa katsoa. Tiedätkö näkyykö tuo Oggi-kissa kaapeli tv:sta ilman lisämaksuja? Mulla on vaan ilmaset kanavat käytössä.


      • TizaNova

        ..ei katsele Selviytyjiä?
        Lopun ajan tietovitsailu jää mulla maanantaille, tosin sitäkin alkanut häiritä muuan persoonallinen päällepuhuja jo pitemmän aikaa.

        Selviytyjät on inhottavan kiinnostava kaikkine juonimisineen, mitä normaalielämässä ei kestäis vaikka mitä maksettaisiin.


      • TizaNova kirjoitti:

        ..ei katsele Selviytyjiä?
        Lopun ajan tietovitsailu jää mulla maanantaille, tosin sitäkin alkanut häiritä muuan persoonallinen päällepuhuja jo pitemmän aikaa.

        Selviytyjät on inhottavan kiinnostava kaikkine juonimisineen, mitä normaalielämässä ei kestäis vaikka mitä maksettaisiin.

        olen Selviytyjiä katsonut. Aikamoista kidutusta heillä. En olis selviytyjä tuossa ohjelmassa.


      • kuntosalilla Avaraa Luontoa kun poljin crosstraineria. Ihania leikkisiä vipeltäjiä ne preeriakoirat. Nyt pitää tehdä tunnin venyttelyohjelma tuossa olohuoneen lattialla. Varmaan samalla Huumaa tulee katseltua.


      • tulee mm. se kuorosota.

        Hauskaa lauantai-iltaa.

        Minäkin avaan kohta kuoharipullon ja juhlin tulevia synttäreitä. :)


      • sulla on paha tauti ja silti jaksoit onnittelulaulun laulaa. Kiitoksia paljon tulevien synttäreiden onnitteluista.

        Pikaista paranemista potilaalle.
        Hoida itsesi kuntoon, lepää paljon.


      • myös sinulle syntymäpäivätoivotuksesta, sen tulevan.

        Toivottavasti vointisi on tänään ok. ;)


      • Aira Samulinissa on jotain suurenmoista ihmisystävällisyyttä ja inhimillistä suvaitsevuutta. Hän on humaani.

        Multa meni monta nessuliinaa silloin kun hän vieraili psyykkisesti sairaan tyttärensä luona ja miten ihana hän oli tyttärelleen. Helppoa ei elämä ole heillä ollut.

        Ihmettelin myös sitä hänen malliryhmänsä tanssituntia. Uskomatonta miten 80-vuotias liikkuu niin sulavasti ja kevyesti. Todella harvinainen lajissaan.


    • TizaNova

      ..aletaan taas tanssia tähtien kanssa. :D

      • illalla tanssia :). Tänään on kiva katsoa menneitä tanssihetkiä ja tutustua uusiin tanssijoihin.

        Klo 12:15 tv2:lta tulee Aira Samulinin elämästä kertova ohjelma Elämäntanssi. Se täytyy myös katsoa.

        Illalla on vielä jännittävä Kuorosota. Samaan aikaan pitää vilkuilla missejä. Ilta meneekin sitten täysin tv:n armoilla :).


      • kukas se henkilö on? Sinäkö ? ;)


    • TizaNova

      ..pitää alkaa asennoitua kuorosotaan ja tanssiin. Kotioloissa nuo vois olla hyvä yhdistelmälaji. :)

      • kumman olisin kuoroista halunnut voittavan. Tänään kallistuin Mikin kuoron puolelle. Ei ollut kyllä moittimista Timonkaan esityksissä.

        Tänään on tullut tehtyä kanavarallia kun oli missikisatkin. Niitäkin piti vähän vilkulla. Omaa suosikkia en ehtinyt löytää.

        Odotan ihan täpöllä ens sunnuntaita kun tanssit alkaa. Jännitän jo nyt tanssijoiden puolesta. Heillä on tulossa rankka viikko.

        Aaah... huomenna on vapaapäivä. :)


      • TizaNova
        Mariet kirjoitti:

        kumman olisin kuoroista halunnut voittavan. Tänään kallistuin Mikin kuoron puolelle. Ei ollut kyllä moittimista Timonkaan esityksissä.

        Tänään on tullut tehtyä kanavarallia kun oli missikisatkin. Niitäkin piti vähän vilkulla. Omaa suosikkia en ehtinyt löytää.

        Odotan ihan täpöllä ens sunnuntaita kun tanssit alkaa. Jännitän jo nyt tanssijoiden puolesta. Heillä on tulossa rankka viikko.

        Aaah... huomenna on vapaapäivä. :)

        ..äänestänyt eilen Mikin kuoroa, jos yleensä äänestäisin.
        Hirmuinen läjä hyviä ohjelmia limittäin ja lomittain, missit jäi näkemättä - aukkoja tuli sivistykseen. Pitänee paikkailla sensaatiolehdillä. :)


    Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      75
      5674
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4960
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3234
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2673
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2382
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1615
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1575
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1320
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      130
      905
    Aihe