Piilomainontaa Kotikadussa

Teemu näperteli Applea kapakassa, kun katseli vaimoaan kännykän välityksellä. Huomasitteko saman?
4666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olikohan sekin piilomainontaa?

Kun noissa läppäreissä on aina joku logo kannessa...
pitäisikö niihin liimata joku ruusuke kaikkia katsojia miellyttääkseen??

Äänestä
  • Ihan selväähän tuo oli. Ei yritetty edes peitellä.

    Äänestä

Niin näytettiin pitkään kännykän selkäpuolta, jossa puraistu omena. Kotona Teemu kaivoi läppärin esille, ja yllätys,yllätys taas pääsi Applen logo hyvin esille.

Äänestä
  • Seuratkaapa nyt "sillä silmällä" melkein mitä tahansa sarjaa/elokuvaa tai muuta vastaavaa niin huomaatte, että tuotemainonta on olennainen osa kokonaisuutta. Jos sarjassa juodaan olutta, on se varmasti aina saman firman tölkki tai pullo, joka näyttelijällä on kädessään.

    Se on ihan nykypäivää eikä siitä nyt niin hireästi kannata pulttia ottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä ihmettä YLE? kirjoitti:

Teemu näperteli Applea kapakassa, kun katseli vaimoaan kännykän välityksellä. Huomasitteko saman?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu