Olen pannut merkille seuraavan asian: joka kerta kun televisiosta tulee Capitaa koskeva ikävä juttu tai KRP tiedottaa, Capitan puolustajat ryhmässä ovat melko hiljaa muutaman päivän ajan. Tämän jälkeen alkaa innokas puolustus uusituin argumentein. Ettei vain asialla olisi pieni porukka, joka pitää aina takaiskun jälkeen palaverin jollakin bensiksellä ja alkaa sitten tuuppaamaan tänne sovitun linjan mukaista legendaa. Tarinahan vaihtuu joka kierroksella, mutta mitäs pienistä.
Capitan puolustus organisoitua?
mitähän seuraavaksi?
7608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kun asia on menny ihan toisin päin,kun poliisi on työntänyt tuota samaa aivopesu mantraa jo vuoden niin montako kokoontumista on ollut?koitahan nyt miettiä kuka sitä järjestelmällisesti koko ajan työntää.
aiemman liturgian kanssa! Vastahan te valititte sitä ettei poliisi tiedota!
Aavistuksen eri käsitys tiedottamisesta,jos tiedote on ollut sama vuoden ja tietoa siinäkään ei ole kuin noin kolme riviä,siä sitten eri muodoissa on lähetelty milloin mistäkin niin ei sitä kutsuta tiedottamiseksi,sitä kutsutaan aivopesuksi.
lain mukaan salaista, poliisi on näissä rajoissa tiedottanut tutkinnan edistymisestä: on kerrottu pidätyksistä, vakuustakavarikoista ja siitä ettei valuuttakaupasta ole löydetty merkkejä. Eli onhan tuota tietoa tullut aika tavalla vajaan vuoden mittaan.
Entäpä Capitan tiedotus? Syksyltä 2007 olevan lehdistötiedotteen jälkeen ei ole tullut mitään "virallista". Jäsenet ovat kyllä levittäneet perättömiä huhuja, jotka ovat väittäneet mm. että kyseessä on sisäinen tutkimus, joka on siirretty poliisille. Tarina on vaihtunut monta kertaa matkan varrella, mutta näyttöä ei ole ollut väitteille esittää. No, ehkä se esitetään sitten oikeudenkäynneissä, jolloin on ns. 100 miljoonan euron paikka:) Propagandahan ei ole tiedotusta.
ABC siipi joka tunnetaan hörhönä ja vainoharhaisena
väkenä. Mutta ohessa apua jos KRP tai MUROT vainoaa
tietomurroilla tai ajatustenluvulla tms...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Foliohattu
epätoivoista sätkimistä pelko perseessä totuuden paljastumista vastaan.
ole jo paljastunut? Wincapita osoittautui ponziksi, ja nyt pestään jälkipyykkiä.
Vai onko asialla masokistien oma clubi? Piilotellaan todisteita rehellisestä toiminnasta, ja annetaan jäsenten kärsiä.