Myöntääkö mikään taho, pankki tms. lainaa luottotiedottomalle opiskelijalle 3000-4000e. pikavipit pitäisi maksaa pois ja tulot ovat vakituiset vaikkakin pienehköt koska olen opiskelija.
Lainaa maksuhäiriöiselle opiskelijalle?
rgrea4hahah
31346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaako varata aika velkaneuvojalle, kun velkaa on 3000-4000 e ja lyhentämään pystyn vain 100e kuukaudessa? velkojen maksuun menisi rutkasti aikaa, mutta sitä minulla on kun luottotiedot puhdistuvat 5 vuodessa jos olen velkani maksanut.
Kyllä ehkä joku pankki voisi myöntääkkin lainan jos löytyy takaajat,itse olen työkyvyttömyys eläkkeellä ja yks oluen sumuinen syksy sai minut ottaan pikavippejä,voutille meni ja nyt maksettavaa joku 4500eur,eläke sen verran pieni ettei voida ulosmitata mutta mutta saamiset kasvavat korkoa hurjaa vauhtia.Kummatkin vanhemmat vielä elossa ja heidän poismenon jälkeen perinnöstä vouti pääsee nappaan rahat,mutta jos aikaa kuluu vaikka n,15 vuotta niin velka saldo on joku 20 000eur.Pikkaasen kuluja lähtötilanetta ajatellen jos vippejä noin 800 eur edestä.
mistään, mutta kannattaahan se kokeilla. Tuolla on vino pino kulutusluottoja listattuna netissä, käy kattoo esim lainavertailu.blogspot.com tai moneymarket.fi