Urpilaisen on oltava nyt rohkea. Jos työkansan terveyden ja elämänlaadun puolustaminen vaatii yleislakkoa, niin se on estoitta organisoitava. Ilman uhkaa mikään ei tässä maassa enää onnistu. Porvarit tekevät ihmisille ihan mitä tahtovat seurauksista välittämättä. Porvareiden komppaamisen aika on ohi. Porvaripolitiikan tulokset näkyvät nyt maailmanlaajuisesti. Porvaristo tuhoaa kaiken mihin koskee. Savuavia raunioita on maailma täynnä kun porvaripomot ovat putsanneet firmat ja työläisten ostovoiman ahneudellaan ja ylihinnoittelullaan. Nyt juuri porvarit naukuvat valtioita apuun, että voisivat jatkaa samaa optio-sikailuaan työläisiä vastaan. Peli on totaalisen röyhkeää. Ihme kun on mennyt näinkin pitkään läpi. Porvareiden media ja manipulaatiokoneistot ovat hallinneet markkinoita ja tyhmät ihmiset ovat menneet lankaan - äänestäneet kokoomusta, RKP:tä tai kepua - eli ampuneet luodin omaan nilkkaansa.
Urpilaisen oltava
nyt rohkea
6171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miten Urpilainen voisi olla rohkea? Meinaatko,
että polkaisee tuosta vaan yleislakon tähän laman
ja lomautettujen suomalaisten keskelle?
Kyllä nyt pitää ajatukset keskittä aivan muualle kuin lakkoiluun ja yrittää nostaa maa lamasta tuottavuudella jaloilleen.
Mutta nämä lakkohommathan ovat niitä demarien jalltuksia, ei muuta kuin maan asiat sekaisin, niin hvyä tulee?
Porvarit ovat tämän maan jo sotkeneet, hävittäneet palvelut ja luoneet eriarvoistavat rakenteet tänne. Porvareiden politiikkaa on täyttä paskaa kun puhutaan sitten taloudesta, kulttuurista, terveydenhoidosta, tasa-arvosta, koulutuksesta, ihan mistä vain. Porvarit opettavat tämän maan kasalaiset vihaamana toisiaan. N etuoavat myös luonnon, pihat, asumismukavuuden...aivan kaiken. Amerikka on kammottavan ruma maa. Siellä kaikki kansalle tarkoitetut tilat ja palvelut ovat rumia, huonoja, retuperällä. Kokoomus matkii bushia. Sitä ei pidä matkia yhtään missään. Se porukka ei pysty luomaan kulttuuria kuten ei kokoomuskaan.
yleislakkoa laman aikana. Mutta historia todistaa sosialidemokraattien kyenneen kapinaankin laillista hallitusta vastaan. Vastaatte kyllä seurauksista nytkin, jos asiat riistäytyvät yleislakossanne.
Ei muuta kuin koko Suomi kiinni. Haistakoot porvarit pelkät paskat. Vanhasen ja Kataisen natsihommat meneet jo liian pitkälle. Ne ovat pelkkiä lahtareita. Runkatkoot toisiaan sitten raunioilla.
Mitä luulette, kummalle tulee ensin nälkä,
porvarille vai sossureppanalle?
Ja miten työtön lakkoilee? Lakkaa nostamasta
työttömyysavustuksia, vai ?
Puhut täällä täyttä paskaa. Kyllä porvarin perse tutisee jos yleislakko tulee ja niiden keksusteluhalukkuus paranee oleellisesti. SDP pudonnut ala koska rupesi lipposlaisesti nuolemaa porvarin persettä ja myöntymään kaikessa, käyttämään porvareiden kielipeliä. Nyt sen pelin aika on ohi. Vain rohkea liike voitaa. Nuoleskelijat tuomitaan helvetiin. Se voittaa, joka uskaltaa nousta kateedereille.