ei kasviksia enää eduskuntaan.. mies on selvästi saanut jonkinlaisen aivovamman.. puhui siitä tänään televisiossa.. enää 90% tasolla entisestä..
Toni Halme pois eduskunnasta!
kiitos
5264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on raitistunut, puhuu kuin normaalijärkinen ja terve suomalainen mies niin se pitäisi saada pois eduskunnasta.
Kunnon perussuomalaisella pitää olla kunnossa kolme asiaa: Koti,Usko ja Isänmaa !
Perussuomalainen Halme on ollut uskossa jo viikon, ammuskellut kodissaan ja ollut vieraan maan kansalaisena toistakymmentä vuotta. Siinä sitä kotia, uskontoa ja isänmaata perussuomalaiseen tapaan.
Eduskunnassa on vähintään 100 Turhanpäiväistä kansanedustajaa, mutta Halme EI KUULU niihin.
Niihin kuuluu esim. Mikko Alatalo!! Ja Mitä esim. Arto Brykkare tekee eduskunnassa??? Voi vittusaatana!
Millä perusteella olet tehnyt arviosi Alatalosta ja Bryggaresta (huomaa miten nimi kirjoitetaan)sekä niistä 100:sta turhasta henkilöstä.
perustuukohan kovin pitkään kokemukseen vaiko vain puhtaaseen idiotismiin ja mutu- analyysiin?
Johan on tonyllä hyvä maine jo nyt, enää siis 10% pahaa jäljellä ihmisten silmissä. Kun vielä käy kastattamassa itsensä Kristukseen, saa sen 10 %:tiakin pois, Jeesuksen armosta. Ja on sitten 0 % pahaa, eli on Jumalan silmissä 100 % puhdas, josta käytetään nimeä uusi luomus.
Sitten vielä voi sanoa että, koko luomakunta on hänen Isän maata.