Huomasiko kukaan muuten.

Huolestunut,

Silloin kun tänne tuli eilen se epätoivoinen kelanpompottama itsemurhaa suunnitteleva yksinhuoltajaihmispoloinen kertomaan viimeiset tekstinsä mitä oikeasti tapahtu?
Atesistit rupesivat tukemaan aloittajaa ja kertomaan että itsemurha ei ole ratkaisu ja kyllä se siitä kun vähän jaksaa kelaa vastaan sotia!
Uskovaiset taas hyökkäsi Ateisteja vastaan välittämättä pätkääkkään Aloittajasta!

sairasta menoa sanon minä uskovaisten puolesta!

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ollut ensimmäinen kerta eikä varmaan viimeinen.

    • e.k.v

      En tiedä mainittua tapausta, olin silloin varmaan tauolla. Tosin en näe syytä epäillä etteikö näin olisi silti käynyt.

      Hihhulien moraali ja yleiset toiminta-tavat ovat juuri tuota mitä annat esimerkissäsikin ymmärtää.

    • nimi merkki

      Ja aivan erityisen tarkasti noteerasin hullujen hihhuleiden kommentit tähän tapaukseen.

      Kyllä se on niin v-tun sairasta tuo kristinusko, jota valheellisesti markkinoidaan jonain rakkauden uskontona, mutta oikeesti KETÄÄN niistä ei kiinnosta mikään muu kuin se oma pelastus ja taivaaseen pääsy.
      MINÄ MINÄ MINÄ MINÄ MINÄ MINÄ on se kristiuskon sanoma. Mitään muuta ei löydy. Vain ja ainoastaan se MINÄ MINÄ.

      • e.k.v

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1201
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1122
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      101
      1010
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    5. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      268
      843
    6. 129
      827
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      65
      816
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      734
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      734
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      391
      720
    Aihe