että saisin oman tulkin joka olis mieluummin uudestisyntyny ja ymmärtäis uskon asioita paremmin ku ei-uskovat tulkit jotka kokivat että hengelliset asiat heitä ahisti. Vapaaehtoinen tulkki viittoo suomennettua kieltä joka ei oo miun kieleni. Olisin kiitollinen jos muistaisitte mua rukouksin että saisin oman tulkin nii pääsisin usein srk:aan kuten toi yks paikka raamatussa kehoittaa hepr.10:25 älkäämme jättäkö omaa seurakunnankokoustamme, niinkuin muutamien on tapana, vaan kehoittakaamme toisiamme, sitä enemmän, kuta enemmän näette tuon päivän lähestyvän.
Kiitos!
Kiitos!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suosittele sinulle minkäänlaista tulkkia!
Tiedätkö miksi?
No kerron.
Sinun maanmiehesi
kävi minuun käsiksi.
Olen suomalainen nainen.
Pienikokoinen.
Silti sinun
maanmiehesi
ryösti minulta puhelimen,
ja vahingoitti minua.
Asia esillä nyt 18.03-raatihuoneella.
Miksi puolustaisin sinua?
Vastaa!
Mene omaan kotomaahasi,
hae apua sieltä!
Kiitos Herralle Jeesukselle, että olet Hänen omansa! Halleluja!
Järkyttävä tuo leahimin vastaus tuossa edellä. Pyydän anteeksi hänen puolestaan hänen huonoa käytöstään. Tällä palstalla on huono ja riitaisa henki, joka ei kohdistu vain sinuun, vaan kaikki täällä saavat osansa haukuista.
Laitan tunnin sisään nukkumaan ja muistan asiaasi rukouksessa. Herra Jeesus tuntee sydämesi ja antaa sinulle avun ajallaan. Koko Totuuteen olemme kutsutut, Herran Jeesuksen seuraamiseen, kulkemaan Elämän Tiellä, joka ainoana vie perille Taivaan Kotiin!
Jeesuksen nimessä, ole siunattu.
Mut ei onnistu tääl...
nainen! Miksi sinä ylipäätään olet täällä? Sinä vihaat uskovia, et hyvksy ketään, olet aina pahalla tuulella, ainostaan silloin, kun saat pe.kun siipiensuojassa räkättää joutavia ja turhamaisuuksia, tunnut elävän onnellista hetkeä!
* Tuo eka kommenttisi oli muuten ksi niitä ruokottomampia juttujasi, kuurolle sairaalle ihmiselle, kehtaat laukoa toisten tekemistä vääryyksistä häntä syyttäen!
* Kyllä kuule on maanmimiehissämmekin samoja vääryyksien tekijöitä. Olet varsinainen ...!