MIKKOSTEN MAAILMA - TÄSSÄ ESIMAKUA

Tässä vähän esimakua Mikkosten maailmasta :)
http://www.nelonen.fi/mikkostenmaailma/
4497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuota Ninan käheää raakuntaa ei kyllä jaksa kuunnella, joten toivotaan, että tekstitys pelaa. Onko Ninan lisääntynyt blondius ja silmälasit jotakin uskottavuuden (älykkyyden) tavoittelua? Toive edetä poliittisella URALLA - URAÄIDIKSI muiden femi...femini...feminismin kannattajien rinnalle? (Eikös Timo prepannutkaan sivistyssanojen ääntämistä?) Nyt heti takaisin kotistudioon lukemaan lakia koko Suomen kansalle! Multitalentti TTAM tekee koko perheestään naurunalaisen.

Äänestä

Tuo ohjelma ei tule jättämään ketään kylmäksi. Kyseinen show tulee herättämään keskustelua ja oikeastaan toivon, että sarja esitetään kokonaan vaikka henkilökohtaisesti sitä tuskin tulen katsomaan. Eipähän tule Mikkosista ainakaan marttyyrejä joiden mielipide vaiennettiin.

Pieneen kyynisyyteen taipuvaisena en usko, että kansanäänestyksellä on lopulta mitään merkitystä. Sarja uskoakseni esitetään oli äänestystulos mikä tahansa. En tiedä saako se miten katsojia, mutta keskustelua se ainakin herättää ja lehtilööppeihin saadaan värikästä otsikkoa (ellei sitten maailmalla tapeta ihmisiä niin paljon, että se ajaa Mikkosten mielipiteiden ohitse).

Mitä olen tv:stä nähnyt ohjelman mainoksia, niin aika selväksi tulee, että Mikkosten kanssa eri mieltä oleminen on riittävä peruste armottomalle pilkkaamiselle...

Mutta eipä sillä, aika monella feministillä ja Arafat-huiviin pukeutuvalla vihervasemmistolaisella on täsmälleen sama asenne.

Henkilökohtaisesti minusta ehdottomat ja aatteellisesti fundamentalistiset ihmiset ovat pelottavia. Heidän kanssaan kun ei voi keskustella asiallisesti, sillä aatteen palo (oli se sitten mikä hyvänsä) antaa heille oikeuden olla suvaitsematta mitään muuta kuin oman pyhän mielipiteensä.

Äänestä
  • Katsojaluvuissa tanssiohjelmalle häviää kuin akat tappelussa, mutta koska julkisuutta on jo kerätty ohjelmalle, niin aivan sama mitä kansa äänestää. Meille kerrotaan vain se, että suurin osa haluaa nähdä koko sarjan.

    Nämä puhelinäänestykset kun on vähän tällaisia. Eihän esim. kuorosodassakaan kerrottu äänestysjakaumaa.

    Äänestä

  • Tanssii tähtien kanssa kirjoitti:

    Katsojaluvuissa tanssiohjelmalle häviää kuin akat tappelussa, mutta koska julkisuutta on jo kerätty ohjelmalle, niin aivan sama mitä kansa äänestää. Meille kerrotaan vain se, että suurin osa haluaa nähdä koko sarjan.

    Nämä puhelinäänestykset kun on vähän tällaisia. Eihän esim. kuorosodassakaan kerrottu äänestysjakaumaa.

    Äänestys arvatenkin tekstiviestillä 17...., ja jos nyt oletetaan että yhden tekstiviestin hinta olisi vaikka 1€, niin laskekaapas paljonko he saavat kasaan yhteensä kaikilta äänestäneiltä..
    Oon niin kyllästynyt kun kaikki on tällasta rahastusta,ja puolen tunnin ohjelmasta on uusintaa puolet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katso! kirjoitti:

Tässä vähän esimakua Mikkosten maailmasta :)
http://www.nelonen.fi/mikkostenmaailma/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu