Ei ole porvareilla hallituksessa mitään laskelmia esittää eläkemuutoksen perusteluiksi, kun ei kestä päivänvaloa! On niin hatusta, tarkoitus vain saada hautaan nopeasti ne jotka sinnittelee 2-4 lisäprosentteja!
Paljonko oikeesti eläkeuudistus
tulouttaisi?
2146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihan hyvä, että tämä hallitus pistää Suomen lusmuihin vauhtia, eihän tällainen peli vetele. Sivusta seurattuna maaseudumme kylistämme maailmalle lähtevät nuoret peruskoulun jälkeen aloittavat opiskelunsa ammattioppilaitoksissa, josta yleensä suurin osa heistä ei valmistu mihinkään ammattiin.
Nämä laitokset ovat tarjonneet valtion tuella ilmaiset oleskelut ja nuoruuden rilluttelut opiskelun kustannuksella. Eihän se näin ole mennyt, nuoret tytöt ovat tiineenä alta kaksikymppisinä ja tätä tiinenyttä jatkuu aina nelikymppiseksi asti ja kaikki tietty valtion kustantamana.
Ihan hirveätä on ollut katsottavaa, kun sitten nelissäkymmenissä alkaa näitä Suomen maaseudulla asuvia naisia kiinnostaa opiskelu, ammatit ja moni heistä on suorittanutkin jopa ylioppilastutkinnon, jota on helpotettu niin paljon, että tämän tutkinnon suorittaminen onnistuu jokaiselta.
kuivaamaan korvantaustojasi. Ja painu lelulaatikollesi legoileen äläkä tule tänne tyhmyyksiäsi kirjoittelemaan.