Liberalistien pamfletista

eli pefletistä

4

1313

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liberte'

      meille maailmantalous ja sen heilahdukset eivät ole syy muuttaa poliittista ohjelmaamme yhtään mihinkään koska OMISTUSOIKEUS JA OIKEUS TEHDÄ TYÖTÄ (ilman ehtoja/rajoitteita) OVAT KIISTÄMÄTTÖMIÄ KANSALAISOIKEUKSIA.

      Usein kun kommunistit riistävät ihmisiä ja loukkaavat heidän oikeuksiaan, he vetoavat kansantaloudellisiin päämääriin ja kansantaloudellisiin laskelmiinsa. Sitä suunnitelmatalous juuri on: riistoverotusta ja työnantajamaksuja perustellaan kansantaloudellisilla päämäärillä tai mukamas "yhteisen hyvän" saavuttamisella.
      Kommunistit asettavat kansantaloudelliset päämääränsä kansalaisten oikeuksien edelle.

      Mutta liberalistit uskovat että valtio nimenomaan tulee turvata kansalaisten oikeuksia, ei riistää niitä.

      Meille sosialistisen maailmantalouden romahdus ei ole syy luopua omistusoikeuden tavoittelusta.
      Ja kyllä, myös USA on sos.dem yhteiskunta koska sielä on mm julkinen koululaitos.

      • ahahaharuru

        Julkinen peruskoulu sosialismia? No sitten minä olen ehdoton sosialismin kannattaja. Ja te olette vaarallisia yhteiskunnan tuhoa ja ihmisten epätasa-arvoa tahtovia hulluja. Onneksi teidät laitetaan tänä keväänä lopullisesti kuriin kun uusista maailmantalouden pelisäännöistä sovitaan.


      • kansalaispalkka
        ahahaharuru kirjoitti:

        Julkinen peruskoulu sosialismia? No sitten minä olen ehdoton sosialismin kannattaja. Ja te olette vaarallisia yhteiskunnan tuhoa ja ihmisten epätasa-arvoa tahtovia hulluja. Onneksi teidät laitetaan tänä keväänä lopullisesti kuriin kun uusista maailmantalouden pelisäännöistä sovitaan.

        kansalaispalkassa on opintosetelit mutta yksityiset koulut


      • miehille, vapaus on

        ennenkaikkea vapautta muista ihmisistä. He elävät kuin muulla planeetalla, irallisina ikäänkuin muilla ja muiden tekemisillä ei olisi mitään vaikutusta heihin. He ovat suuria yksinäisiä, jotka saavat elantonsa ja elinvoimansa jostain ulkopulelta, muiden maallisten olentojen saavuttamattomasta maailmasta.

        Joku liberalismi (poliittinen) USA:ssa on ihan OK-liike, mutta täällä syvältä. Mistä nämä tyypit täällä sikiävät? Ei kai ne kaikki ole vanhoja fasistien jälkeläiäkään? Aate on liki 1:1.
        Voisihan joukkoon mahtua älyäkin, mutta kun ei mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe