Mitä ostaisin 12 vuotiaalle tytölleni...

"Mitä ostaisin tytölle...

Mitä voisin ostaa 12 vuotiaalle tytölleni. Itse en oikein tiedä mitä hän haluaa. Olen töissä melkein puolet ajastani ja minulle ei jää paljon aikaa tytölleni. Koska meillä ei ole paljoa aikaa toisillemme en tiedä mitä hän tahtoo koska hän ei kirjoita edes lahjalistaa. Mitä useimmat lapset kirjoittavat. Tyttöni viettää paljon aikaa kaupungilla muiden kanssa ja valittaa kun hänellä ei ole muka mitään. Olen ostanut hänelle television jota hän katsoo monta tuntia päivässä iltaisin. Mutta nyt te voisitte kommentoida jos tellä on sen ikäinen lapsi, sisko tai joku sukulainen. Antakaa minulle jotain ehdoituksia. Että jotain mieluista tulisi.
Kiitos jo etukäteen vastanneille.
"mitä ostaisin tytölleni"

6

1184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saara

      Uskon että tuon ikäinen tyttö on siinä iässä haluaa ns. kuulua joukkoon.. vaikee ikähän se on. Jos hän haluaisi uusia vaatteita? ostaisit vaikkapa lahjakortin johonkin mukavaan vaateliikkeeseen. Tai sitten menisitte yhdessä ostamaan jotain...yhteistä aikaa samalla. rahatilanteesta riippuen esim.kännykkä voisi olla mieluinen lahja.

      Uskon että annoit minkä lahjan tahansa niin tärkeintä on se että viettäisit aikaa tyttäresi kanssa.

    • Aikki

      Moi! mun tyttö on kans 12v. Ostan hänelle toivomansa tik takin levyn Ympyrää. Uusi kännykkä on vielä hakusessa. Mullakin alkoi kolmivuorotyö, ei ole oikeen aikaa kierellä liikkeissä. Tytön vaatemaku on niin vaativaa, etten osta vaatteita, jotka jäävät kaappiin venymään. Oikein mukavia ostosretkiä sulle.

    • likka

      no yhteistä aikaa...sitä ei kyllä voi ostaa.. anna vaikka rahaa.. tai sitte voitte mennä yhessä kaupungille. ja voisit vaikka jutella sun tyttös kanssa ja kertoo kuinka paljon sitä rakastat.

    • Lahjafriikki

      Terve,

      Oma siskoni on aika samanikäinen. Trendi-ikä. Vaatteita voi kyllä aivan hyvin mielestäni ostaa, pääasia, että ne ovat aika kireitä eikä liian tyttömäisiä. Eli pitää muistaa, että kyseessä on nuori neiti eikä pikkutyttö. Väreistä saa varmaan vinkkiä parhaiten hänen pukeutumisestaan.

      CD:t on aina mukavia. Jos hän ei mitään erityisesti toivo, pistä jonain iltana radio soimaan ja katso saako joku tietty biisi hyvän arvostelun. Tietysti myös jos olet jonkun tytön kaverin kanssa puhellut paljon, voi sieltä päin myös tulla aivan uskomattomia vinkkejä.

      Uskoisin myös, että tyttö alkaa olla siinä iässä, että joku hajuvesi tai meikkipaletti saisi silmät kiilumaan todella kirkkaasti. Ja mikä parasta, pääsisit itse vaikuttamaan siihen, ettei tule liian voimakkaita tuoksuja tai värejä ;-) Nuorille tytöille hyviä tuoksuja mielestäni ovat esim. Tommy Girl ja Ralph Laurenin Polo Sport. Tietysti paikallisesta Body Shopista löytyy myös aika paljon sellaisia raikkaita, ei niin vahvoja, tuoksuja.

      Toivottavasti näistä oli edes joku sellainen vinkki, että sopii kohdallesi! Tsemppiä lahjajahtiin =)

      • joulutonttu

        terve

        muista että kyseesä on pikkutyttö eikä missään nimessä nuori nainen. yritä antaa hänelle jotain sydämmestä. piukat vaatteet eivät todellakaan sovi ala-astelaiselle tytölle. lisäksi liiaksi vanhemmat hukuttavat lapsiaan merkkivaatteisiin ja trendimerkkeihin, joulun aika on hyvä hetki opettaa nuorelle neidille perinteiden ja perheen merkitystä. seuraavat 6 vuotta hän ehtii olla ärsyttävä yläastelainen teini mikä ei välitä mistään. siis muista että hän on vielä pikkutyttö ja osta lahjasi sydämmellä.


    • ö

      Jalkasieni hoito olisi ihan kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5648
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5067
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      52
      2867
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe