Mitä ostaisin 12 vuotiaalle tytölleni...

"Mitä ostaisin tytölle...

Mitä voisin ostaa 12 vuotiaalle tytölleni. Itse en oikein tiedä mitä hän haluaa. Olen töissä melkein puolet ajastani ja minulle ei jää paljon aikaa tytölleni. Koska meillä ei ole paljoa aikaa toisillemme en tiedä mitä hän tahtoo koska hän ei kirjoita edes lahjalistaa. Mitä useimmat lapset kirjoittavat. Tyttöni viettää paljon aikaa kaupungilla muiden kanssa ja valittaa kun hänellä ei ole muka mitään. Olen ostanut hänelle television jota hän katsoo monta tuntia päivässä iltaisin. Mutta nyt te voisitte kommentoida jos tellä on sen ikäinen lapsi, sisko tai joku sukulainen. Antakaa minulle jotain ehdoituksia. Että jotain mieluista tulisi.
Kiitos jo etukäteen vastanneille.
"mitä ostaisin tytölleni"

6

1195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saara

      Uskon että tuon ikäinen tyttö on siinä iässä haluaa ns. kuulua joukkoon.. vaikee ikähän se on. Jos hän haluaisi uusia vaatteita? ostaisit vaikkapa lahjakortin johonkin mukavaan vaateliikkeeseen. Tai sitten menisitte yhdessä ostamaan jotain...yhteistä aikaa samalla. rahatilanteesta riippuen esim.kännykkä voisi olla mieluinen lahja.

      Uskon että annoit minkä lahjan tahansa niin tärkeintä on se että viettäisit aikaa tyttäresi kanssa.

    • Aikki

      Moi! mun tyttö on kans 12v. Ostan hänelle toivomansa tik takin levyn Ympyrää. Uusi kännykkä on vielä hakusessa. Mullakin alkoi kolmivuorotyö, ei ole oikeen aikaa kierellä liikkeissä. Tytön vaatemaku on niin vaativaa, etten osta vaatteita, jotka jäävät kaappiin venymään. Oikein mukavia ostosretkiä sulle.

    • likka

      no yhteistä aikaa...sitä ei kyllä voi ostaa.. anna vaikka rahaa.. tai sitte voitte mennä yhessä kaupungille. ja voisit vaikka jutella sun tyttös kanssa ja kertoo kuinka paljon sitä rakastat.

    • Lahjafriikki

      Terve,

      Oma siskoni on aika samanikäinen. Trendi-ikä. Vaatteita voi kyllä aivan hyvin mielestäni ostaa, pääasia, että ne ovat aika kireitä eikä liian tyttömäisiä. Eli pitää muistaa, että kyseessä on nuori neiti eikä pikkutyttö. Väreistä saa varmaan vinkkiä parhaiten hänen pukeutumisestaan.

      CD:t on aina mukavia. Jos hän ei mitään erityisesti toivo, pistä jonain iltana radio soimaan ja katso saako joku tietty biisi hyvän arvostelun. Tietysti myös jos olet jonkun tytön kaverin kanssa puhellut paljon, voi sieltä päin myös tulla aivan uskomattomia vinkkejä.

      Uskoisin myös, että tyttö alkaa olla siinä iässä, että joku hajuvesi tai meikkipaletti saisi silmät kiilumaan todella kirkkaasti. Ja mikä parasta, pääsisit itse vaikuttamaan siihen, ettei tule liian voimakkaita tuoksuja tai värejä ;-) Nuorille tytöille hyviä tuoksuja mielestäni ovat esim. Tommy Girl ja Ralph Laurenin Polo Sport. Tietysti paikallisesta Body Shopista löytyy myös aika paljon sellaisia raikkaita, ei niin vahvoja, tuoksuja.

      Toivottavasti näistä oli edes joku sellainen vinkki, että sopii kohdallesi! Tsemppiä lahjajahtiin =)

      • joulutonttu

        terve

        muista että kyseesä on pikkutyttö eikä missään nimessä nuori nainen. yritä antaa hänelle jotain sydämmestä. piukat vaatteet eivät todellakaan sovi ala-astelaiselle tytölle. lisäksi liiaksi vanhemmat hukuttavat lapsiaan merkkivaatteisiin ja trendimerkkeihin, joulun aika on hyvä hetki opettaa nuorelle neidille perinteiden ja perheen merkitystä. seuraavat 6 vuotta hän ehtii olla ärsyttävä yläastelainen teini mikä ei välitä mistään. siis muista että hän on vielä pikkutyttö ja osta lahjasi sydämmellä.


    • ö

      Jalkasieni hoito olisi ihan kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7577
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2461
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2454
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2195
    Aihe