Mitä voisin ostaa 12 vuotiaalle tytölleni. Itse en oikein tiedä mitä hän haluaa. Olen töissä melkein puolet ajastani ja minulle ei jää paljon aikaa tytölleni. Koska meillä ei ole paljoa aikaa toisillemme en tiedä mitä hän tahtoo koska hän ei kirjoita edes lahjalistaa. Mitä useimmat lapset kirjoittavat. Tyttöni viettää paljon aikaa kaupungilla muiden kanssa ja valittaa kun hänellä ei ole muka mitään. Olen ostanut hänelle television jota hän katsoo monta tuntia päivässä iltaisin. Mutta nyt te voisitte kommentoida jos tellä on sen ikäinen lapsi, sisko tai joku sukulainen. Antakaa minulle jotain ehdoituksia. Että jotain mieluista tulisi.
Kiitos jo etukäteen vastanneille.
"mitä ostaisin tytölleni"
Mitä ostaisin 12 vuotiaalle tytölleni...
6
1287
Vastaukset 6
- Saara
Uskon että tuon ikäinen tyttö on siinä iässä haluaa ns. kuulua joukkoon.. vaikee ikähän se on. Jos hän haluaisi uusia vaatteita? ostaisit vaikkapa lahjakortin johonkin mukavaan vaateliikkeeseen. Tai sitten menisitte yhdessä ostamaan jotain...yhteistä aikaa samalla. rahatilanteesta riippuen esim.kännykkä voisi olla mieluinen lahja.
Uskon että annoit minkä lahjan tahansa niin tärkeintä on se että viettäisit aikaa tyttäresi kanssa. - Aikki
Moi! mun tyttö on kans 12v. Ostan hänelle toivomansa tik takin levyn Ympyrää. Uusi kännykkä on vielä hakusessa. Mullakin alkoi kolmivuorotyö, ei ole oikeen aikaa kierellä liikkeissä. Tytön vaatemaku on niin vaativaa, etten osta vaatteita, jotka jäävät kaappiin venymään. Oikein mukavia ostosretkiä sulle.
- likka
no yhteistä aikaa...sitä ei kyllä voi ostaa.. anna vaikka rahaa.. tai sitte voitte mennä yhessä kaupungille. ja voisit vaikka jutella sun tyttös kanssa ja kertoo kuinka paljon sitä rakastat.
- Lahjafriikki
Terve,
Oma siskoni on aika samanikäinen. Trendi-ikä. Vaatteita voi kyllä aivan hyvin mielestäni ostaa, pääasia, että ne ovat aika kireitä eikä liian tyttömäisiä. Eli pitää muistaa, että kyseessä on nuori neiti eikä pikkutyttö. Väreistä saa varmaan vinkkiä parhaiten hänen pukeutumisestaan.
CD:t on aina mukavia. Jos hän ei mitään erityisesti toivo, pistä jonain iltana radio soimaan ja katso saako joku tietty biisi hyvän arvostelun. Tietysti myös jos olet jonkun tytön kaverin kanssa puhellut paljon, voi sieltä päin myös tulla aivan uskomattomia vinkkejä.
Uskoisin myös, että tyttö alkaa olla siinä iässä, että joku hajuvesi tai meikkipaletti saisi silmät kiilumaan todella kirkkaasti. Ja mikä parasta, pääsisit itse vaikuttamaan siihen, ettei tule liian voimakkaita tuoksuja tai värejä ;-) Nuorille tytöille hyviä tuoksuja mielestäni ovat esim. Tommy Girl ja Ralph Laurenin Polo Sport. Tietysti paikallisesta Body Shopista löytyy myös aika paljon sellaisia raikkaita, ei niin vahvoja, tuoksuja.
Toivottavasti näistä oli edes joku sellainen vinkki, että sopii kohdallesi! Tsemppiä lahjajahtiin =)- joulutonttu
terve
muista että kyseesä on pikkutyttö eikä missään nimessä nuori nainen. yritä antaa hänelle jotain sydämmestä. piukat vaatteet eivät todellakaan sovi ala-astelaiselle tytölle. lisäksi liiaksi vanhemmat hukuttavat lapsiaan merkkivaatteisiin ja trendimerkkeihin, joulun aika on hyvä hetki opettaa nuorelle neidille perinteiden ja perheen merkitystä. seuraavat 6 vuotta hän ehtii olla ärsyttävä yläastelainen teini mikä ei välitä mistään. siis muista että hän on vielä pikkutyttö ja osta lahjasi sydämmellä.
- ö
Jalkasieni hoito olisi ihan kiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427