Profetia vuodelta 2008

taltioitu

Tässä http://www.kotikone.fi/nettikoti/ on merkillinen David Wilkersonin profetia vuodelta 2008. Hän on kirjoittanut ilmestyksen, joka on talletettu johonkin pankkiholviin ja se saadaan avata vasta, kun jokin valtio Euroopassa tai Pohjois-Afrikassa on mennyt konkurssiin.

11

1272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vittuun

      Onpa varmaan voimallinen profetia, kun ei uskalleta etukäteen julistaa ihmisille.


      Kuulostaako Jumalan toiminnalta ?


      VT:ssä profeetat toimivat varoittavina airuina, ENNEN tuomion täytäntöönpanoa, siis ENNEN.


      Tämä ei ole Jumalasta.


      Niin kuin oli Nooan aikana, ja Sodoman ja Gomorran päivinä, niin tulee olemaan myös vastakin. Viimeinen tuomio ja toisille Jumalan Kirkkauteen pääseminen, tapahtuu samana päivänä.


      nimimerkillä " vittuuntunut kaikenmaailman vääriin ""profeettoihin"", ja heidän ""profetioihinsa"" ! "

      • edes!

        Kuule pese poika suusi saippulla, ja tee se HETI! Tuollaista kielenkäyttöä harrastavat vain JUMALATTOMAT, eivät uskovat!


      • ole ?
        edes! kirjoitti:

        Kuule pese poika suusi saippulla, ja tee se HETI! Tuollaista kielenkäyttöä harrastavat vain JUMALATTOMAT, eivät uskovat!

        Riivaajatkin uskovat.

        Kumpi on pahempaa, levitellä Jumalan nimissä "profetioita", vai kiukussaan/vihassaan arvostella moisen paskan levittäjiä ?


        Kumpi on pahempi ? Kumpaan sinä mieluiten et syyllistyisi, jos pitäisi toinen valita ?


      • etukäteen

        tuollaista ilmoittaa, siitähän voisi tulla itseään toteuttava profetia. Wilkersonia voitaisiin syyttää tuon maan konkurssista.


    • Hilipatipippam

      No miksei sitä sitten avata? Islantihan meni jo konkurssiin.

    • Kreikka ole aikamoisessa lirissä velkoineen.

    • Worried

      Thank you for contacting our ministry.

      We have received many letters, e-mails and questions from concerned friends regarding a prophecy that has been circulating in cyber space attributed to David Wilkerson. Please know that we are not circulating this prophecy and do not know who is. You will not find it in any of our publications or materials. It was not preached at the Times Square Church, but a number of years ago was given (in essence) at a special meeting, which someone evidently taped and has circulated ever since.

      Reverend Wilkerson addresses financial and economic conditions of the world in many of his messages. He has preached messages in which he quotes statistics from current (at the time) secular news magazines, articles and newspapers, that make reference to the economy of the world and the United States and the near economic collapse. These statistics do sound a little like the prophecy that is being circulated, however, we would recommend that you order Reverend Wilkerson's tapes and hear his sermons in their entirety.

      Should you be interested in these particular messages, they are tape #557,"The Secret of Strength in Perilous Times," and tape #558, "I Shall Fear No Evil." These tapes may be special ordered for $3 each $2 for postage and handling. You may send your order along with payment to the Lindale, Texas address below. These sermons were never published as messages in the Times Square Church Pulpit Series, so we do not have them in printed form.

      You may also call in a credit card order at 903-963-8626. We accept Visa, Discover, American Express and MasterCard as a method of payment.

      Again, thank you for your interest and your concern. May the Lord be with you.

      World Challenge, Inc.
      David Wilkerson Ministries
      PO Box 260
      Lindale, TX 75771-0260
      Phone: 903.963.8626
      Fax: 903.963.5186
      [email protected]
      www.worldchallenge.org

      • jääkaapissa

        Mites nyt Leo Meller?


    • Saara

      No, sekin paljastui huijaukseksi! Ei ole Wilkerson moista profetiaa lähettänyt minnekkään eikä edes saanut sellaista. Melleri ei sitten ota selvää edes profetioiden aitoudesta, vai eikö halua ottaa selvää?

      • tuhat ja yksi

        Mellerillä ole mitään väliä ottaako selvää vai ei ,koska kaikessa muussakin hän on väärä profeetta.

        Mellerihän on huijannut erilaisilla ennustuksillaan useita vuosikymmeniä , mutta kun uskonnon nimissä huijaaminen on sallittua ja valehteleminen on kristinuskonkin 2000 vuotinen perinne.

        Niin ei näille mitään voi -, on vain pidettävä esillä tietoa asioista että mahdollisimman moni ei hurahtaisi noihin ehdottoman totuuden puhujiin ja ainoana oikeassa oleviin.(Jota Mellerkin esittää!)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      59
      3466
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      72
      2797
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      71
      2595
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      94
      2424
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2184
    6. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      147
      1841
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      66
      1825
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      180
      1771
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      90
      1740
    10. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      388
      1719
    Aihe