nytten ensiapuun että mua masentaa niin paljon että aion tappaa kaverini ja sen jälkeen itseni, niin tulisiko valkotakkiset hakemaan kuinka nopeasti?
En aio siis vahingoittaa ketään, kysyn ihan mielenkiinnosta :)
jos soittaisin
6
349
Vastaukset
- alkaa...
loputon painajainen. Sitä sanotaan helvetiksi. Kuolemanrajakokemukset, joita on viime vuosikymmenina tullut kehittyneiden elvytysmenetelmien vuoksi, todistavat sen. Kuolema ei vapauta sinua, se kahlitsee sinut ikuiseen kärsimykseen (jos et tunne syntiesi sovittajaa).
- ffxffxffxff
Tiesitkö että aivot tuottavat ihan omaa psykedeelisesti vaikuttaa ainetta, DMT:tä, josta nämä rajakokemukset selittyvät.
Jos sielu todella voisi elää ruumiin kuoleman jälkeen, niin miten vitussa on sitten selitettävissä että tajuttomana ihminen ei tiedä mistään mitään? Mihin ihmeeseen se sielu katoaa silloinkun sua lyödään pesismailalla päähän ja oot tajut kankaalla seuraavat 5 tuntia? - kuutiotaloShamaani
ffxffxffxff kirjoitti:
Tiesitkö että aivot tuottavat ihan omaa psykedeelisesti vaikuttaa ainetta, DMT:tä, josta nämä rajakokemukset selittyvät.
Jos sielu todella voisi elää ruumiin kuoleman jälkeen, niin miten vitussa on sitten selitettävissä että tajuttomana ihminen ei tiedä mistään mitään? Mihin ihmeeseen se sielu katoaa silloinkun sua lyödään pesismailalla päähän ja oot tajut kankaalla seuraavat 5 tuntia?DMT yksistään ei selitä mitenkään kuolemanrajakokemusta. Se herättää pikemminkin siitä paljon lisää kysymyksiä.
Sen aiheuttamaa päihtymystä on meidän kulttuurissamme vain totuttu pitämään harhana, mutta monissa muissa kulttuureissa sitä tilaa pidetään todellisempana kuin tätä meidän jokaisen arkitodellisuutta.
DMT:n käyttäjänä olen itse alkanut uskomaan kuoleman jälkeiseen elämään tai oikeastaan jälleensyntymiseen. Olin ennen todella skeptinen kaikkea tuollaista kohtaan.
- Norjanheinäperhonen
Poliisikin on tehnyt niin ja lehdissä niistä on retosteltu, ei siinä kai mitään kummallista ole. Ihmisethän seuraavat poliisien esimerkkiä. Jos poliisi ajaa 80 rajoitusalueella 70, niin kaikki muutkin ajavat.
Oli takki minkä värinen tahansa, tultaisiin sinut välittömästi hakemaan kavereineen päivineen.
tulisi sinitakkiset,eli poiisit melko pian,paikkakunnasta riippuen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32681Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052404Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42209Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441824- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141343- 1761125
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden891040Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201023Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79883