Kokoomus on nousemassa eurovaalejen ja oman ehdokkaan myötä Lapuan suurimaksi puolueeksi. Viime syksyn kuntavaaleissa eroa keskustaan oli enää parikymmentä ääntä.
Kokoomus nousemassa
valta vaihtuu
6328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joku näkee nyt unia. Jollekin ne lienevät toki kauniita unia.
Totuus on että VAIN ja AINOASTAAN lapualaissyntyinen, nykyisin helsinkiläistynyt, varatuomari Anneli Jäätteenmäki pääsee europarlamenttiin tältä alueelta.
omaa egoaan ja itseään keinoja kaihtamatta. Kokoomuksen ottama toimintatapa Lapualla on vastenmielinen. Puolue keskittyy ainoastaan pönkittämään omaa asemaansa ja näkyvyyttään niin että yhteistyö joka olisi kuntapäättämisessä äärimmäisen tärkeää jää taka-alalle. Kokoomuksen olisi aika rauhoittua ja keskittyä olennaiseen, eikä itsensä korostamiseen.
on yhtä kuin muutama valtaa itselleen haalinut yksilö. He pyörittävät ns. puoluetta. Ihan menestyksekkäästi, olemme saaneet havaita. Mutta vieraannuttaako heidän toimintansa ja toimintatapansa perinteiset kokoomuslaiset puolueesta? Veikkaisin näin. Aika näyttää.
vanhasen moka eläkeiän nostot, oli kokoomuksen elikkä kansallisen sekoomuksen komennus. Sitä se työväen puolue tekee. Syöksykierre on alkanut kokoomukselle.
myös demareiden syöksykierre jatkuu verkkosukkatytön myötä, samoin kepu vajoaa pohjamutiin.
Vain Perussuomalaisten kannatus nousee. Persut ovat nousemassa "kolmen suuren joukkoon".
vuonna 2500 persut on kolmen suuren joukos ku on olemas enää kolme puoluetta..