Englanniksi
http://politiken.dk/newsinenglish/article659881.ece
Musut ja Bikerit ampuu toisiaan oikein tosissaan. Kaksi ammuttu viikonloppuna , ainakin yksi lisää haavoittunut. Viimeksi kuollut oli ilmeisesti täysin sattumanvaraisesti valittu tanskalainen uhri jonka musut ampui drive-by tyyliin.
Kohta rätisee tosissaan..
http://politiken.dk/newsinenglish/article659881.ece
Musut ja Bikerit ampuu toisiaan oikein tosissaan. Kaksi ammuttu viikonloppuna , ainakin yksi lisää haavoittunut. Viimeksi kuollut oli ilmeisesti täysin sattumanvaraisesti valittu tanskalainen uhri jonka musut ampui drive-by tyyliin.
Kohta rätisee tosissaan..
Vastaukset 13
Vanhimmat
kohta ympäri eurooppaa meno alkaa vastata Gazaa
Myös täällä samoja merkkejä ilmassa:
http://www.youtube.com/watch?v=BtFOBXNQxrs&feature=related
Rosengårdia kutsutaan ghetoksi. No. Eikö siitä tehtäisi sellainen loppuun asti? Muuri ympärille ja vain kulkuluvalla käymään normaalissa maailmassa, tai silloin kun haluavat muuttaa takaisin kotiinsa.
Olisiko kyse monikulttuurisuuden eräästä ilmentymästä?
Olen monta kertaa sanonut ettei kulttuurit voi elää yhdessä. Miten kävi intiaaneille kun valkoinen mies tuli? Se on vain yksi esimerkki.
Kohta koko Euroopassa rätisee ja kunnolla.
Ainoastaan HS:ssa on pieni uutinen aiheesta, muuten on hiljaista taas. Onneksi on netti.
Siellä tosiaan on ammuttu vähän enemmänkin kuin tuossa kerrottiin. Viikonloppuna luodeista sai ainakin 6 ihmistä joista yksi (tanskalainen) on kuollut ja yksi (irakilainen) pahasti loukkaantuneena.
Edellisenä viikonloppuna ammuttiin myös urakalla ja loppua ei näy. Viimesyksystä lähtien tähän oletettavasti liittyviä ampumisia on ollut yli 60 KPL!!
On se ihmeellistä että naapurimaan (Pohjoismaan!!) pääkaupungin dramaattiset tapahtumat ei ylitä Suomen uutiskynnystä. Tämä ei enää voi olla sattumaa vaan ihan linjan mukaista.
Monikulttuuri rocks!
näkyi olevan tällainenkin uutinen. En kyllin osaa englantia, mutta ehkä tarpeeksi kuitenkin. Järkyttävää!
http://politiken.dk/newsinenglish/article655914.ece
http://www.cphpost.dk/news/crime/155-crime/44733-gang-violence-impacts-hospital-blood-supplies.html
Intensified street shootings and knife attacks between criminal gangs has severely impacted the country’s largest blood bank. The head of Rigshospitalet’s blood bank is now calling for an influx of donors to replenish the stocks.
‘There’s been a steady round of shootings and knife attacks, which is upping the pace at operating tables and the emergency units where both shooting and stabbing victims are brought in,’ said Morten Bagge Hansen.
Musujen ampuma mies ei liittynyt mitenkään mihinkään, oli vain väärässä paikassa väärään aikaan. Syyksi taisi riittää valkoinen naama. Oli Fär-saarilta lomailemassa mantereella.
http://www.cphpost.dk/news/crime/155-crime/44930-city-shootings-leave-two-dead.html
Ampumapaikkana oli AK81-ryhmän (Helvetin Enkeleiden kavereita) suosima kuppila. Tuolla ammutulla ei kuitenkaan ollut yhtään mitään tekemistä kummankaan porukan kanssa.
Helvetin Enkelit ovat tuominneet musujen iskun ja sanovat että kannattaisi vähän miettiä mitä tekee...
tanskaksi
http://politiken.dk/indland/article659988.ece
Että prätkäjengit ampuvat viattomia kansalaisia.,
Tämä tosiaankin on vasta alkua. Mokuilu on tullut tiensä päähän. Alkuperäisväestöllä alkaa olla mitta täynnä. Veikkaan Euroopassa olevan sisällissodan seuraavan 5 vuoden aikana.
Harmi etteivät serbit saaneet urakkaansa päätökseen.
Mistä sinä oikein puhut?
Meno alkaa ja hyysärit on tyytyväisiä.