Mitä varten harjoitellaan

Onko tulossa jotain tännekin päin. Kun on otettu avuksi harjoitella yleisen hätämerkin käyttöä.
11517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siriuksen humanoidit valtaavat, ryöstävät kuulemma Maapallon, tietty tappavat ja syövät meidät ihmiset ensin.
Homma aloitetaan lähiaikoina, että kaikki on valmista ennen kuin Nibiru ehtii tuhoamaan Maapallon! erittän fiksuu ja järkevää ettei kaikki me ja meidän duunit ei mee hukkaan.

Tämän luotettavan tiedon antoi Axtlanrius kanavoija, hän valitti ihmisten kohtaloa, ja että ei voi tehdä asialle enää mittän, olen kuitenkin eri miltä hätämerkin antamisesta koska Siriuslaiset ovat metsästäjiä.
Pysykää rauhallisina kotona ja näyttäkää pitkää nenää Siriuslaisille, he ei tykkää yhtään jos ette juokse pakoon, joten miksi antaisi iloa ja metsästyksen nautinnon Siriuslaisille, kuollaan kuin EU lehmä navetassa, ei sen kummempaa.

Äänestä
  • Ei kande lähtee hanee, johan se Raamatussakin seisoo, että kun ylkä (vai mikä se oli?) tulee niin kannattaa jäädä siihen missä oot, jos olet pellolla jää pellolle, älä lähe hätääntyneenä juoksentelemaan ympäriinsä. Mukavia ovat siriuslaiset, eipä huolta.

    Äänestä

  • Lautasmuija kirjoitti:

    Ei kande lähtee hanee, johan se Raamatussakin seisoo, että kun ylkä (vai mikä se oli?) tulee niin kannattaa jäädä siihen missä oot, jos olet pellolla jää pellolle, älä lähe hätääntyneenä juoksentelemaan ympäriinsä. Mukavia ovat siriuslaiset, eipä huolta.

    Mä en oo koskaan juossu pakoon ku mun eukkoo, ja senkin vain kerran ku se kerran halus sitä kuudetta kertaa peräkkäin.

    Äänestä

Jospa varaudutaan siihen, että venäläisten joku laastareilla korjattu ydinvoimala saattaa taas hönkästä parit pilvet meille päin.

Äänestä
  • mä silloin tällöin luen tätä palstaa, mutta heti tulee nieleen että ootteko tästä maailmasta.

    Äänestä

  • terveitä... kirjoitti:

    mä silloin tällöin luen tätä palstaa, mutta heti tulee nieleen että ootteko tästä maailmasta.

    tarkoitin mieleen.

    Äänestä

  • nieleen.. kirjoitti:

    tarkoitin mieleen.

    Ei ole helppoa NIELLÄ foliohattulaisten juttuja. Vaarattomia olemme. Ehkä jotain tiedämme.

    Äänestä

toimintaa testattiin joka viikko torstaisin klo. 12.00.

Nykyisellä asuinpaikallani testaus suoritetaan maanantaisin klo. 12.00.

Se on ihan normaali, ilmeisesti lakisääteinen testi.

Äänestä
  • Joillakin paikkakunnilla testaus tehdään maanantaisin klo 11, koska päiväkodit valittivat klo 12 tehdyn testin häirinneen lasten päiväunia.

    Äänestä

Soitettu jo säännöllisesti vuosikymmeniä.

Äänestä
  • Juu soitettu on, mutta ei telkassa , ei radiossa.
    Puu pasilan puutalon katolla ujelsi joka 15pv kello 12.00 ei mitään uutta -- Se on uutta että nyt on alettu laajentaa kokeiluja-
    Mietippä sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8394870 kirjoitti:

Onko tulossa jotain tännekin päin. Kun on otettu avuksi harjoitella yleisen hätämerkin käyttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu