Tunnistesiru on jo

Floridassa Yhdysvalloissa toimiva Applied Digital Solutions on saanut kehitetyksi ensimmäisen ihon alle sijoitettavan henkilötunnistesirun. Se aikoo hakea amerikkalaisviranomaisilta hyväksyntää sirulle, joka on kooltaan hieman riisinjyvää suurempi. Raamatun profetia mammona-pedon merkistä on toteutumassa.
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Surullista.

Koko maailma menee vain pahempaan suuntaan koko ajan. Kun ajattelen maailmaa, näen sieluni silmin tällaisen kuvan:

Keskellä on maapallo. Sen takaa pilkottaa rumat kasvot ja hahmon rasvaiset, punaiset kädet ovat kiertyneenä maan ympärille ja ote tiukkenee.

Tule Jeesus pian ja pelasta meidät täältä!

Äänestä

Mistäpä muualta tuo Yhdysvaltalainen yritys olisi idean siruun saanut kuin raamatusta! En kyllä itse henkilökohtaisesti usko että moinen siru tulee yleiseen käyttöön. Onhan sitä Jesseä jo odotettu pari sataa vuotta ja aina kaivettu uusia merkkejä lopunajoista vaikka väkisin!

Äänestä

...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valmis kirjoitti:

Floridassa Yhdysvalloissa toimiva Applied Digital Solutions on saanut kehitetyksi ensimmäisen ihon alle sijoitettavan henkilötunnistesirun. Se aikoo hakea amerikkalaisviranomaisilta hyväksyntää sirulle, joka on kooltaan hieman riisinjyvää suurempi. Raamatun profetia mammona-pedon merkistä on toteutumassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu