Eli synttärit kohta ja boolia vailla... tarkoitus olisi, että booli olisi tujua mutta ei kuitenkaan liian tujua, jotta viinan maku ei turhaan tulisi läpi. Sitten toinen osio eli hiilihappojäät. Onko kellään kokemuksia? yksissä kemuissa olen nähnyt boolia jossa niitä oli ja oli TODELLA hieno! savuefekti oli loistava =) kuin taikajuomaa olisi kauhonut kuppiin... =) mutta jotain haittoja noista?? mistä saa? hinta? kaikki kokemuset tervetulleita!!!!
BOOLI + (mahd. hiilihappojäitä)
Hessu
4679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..eli tein kesällä omille synttäreilleni ja hyvä oli menekki :))
Laita booliin 0.5l metsmaasika (mansikka) likööriä, viinaa maun mukaan (itse laitoin 0.5l leijonaa, riittävä), 0.75l valkkaria ja n.3l spriteä. (voit laittaa enemmänkin) Oli ihan hyvää, eikä maistunut liikaa viinalle. Pinnalle tietenkin puolitettuja mansikoita. ;))
Hiilihappojäistä ei ole kokemusta mutta omaan booliini tein jättimäisen jääpalan (1.5l jäätelöpaketti->jäädytä vettä) kesti kauan eikä boolista tullut vetistä. :D
Toivottavasti autoin. :DD
Hiilihappojäätä saat vaikka AGA:lta, ei ole mitään haittaa.
juu eli missäs tämä kyseinen AGA on? ja mitä muuta siellä myydään? eli minkä alan liike? :D
... Erilaisia kaasuja mm. hitsauskaasuja ym. kemikaaleja valmistava yritys... =P juu sieltäpä taidan mennä kysäsemään =)