Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen joutuu vielä ottamaan lusikan kauniisti käteensä ja perumaan nämä eläkeiännostotyperyydet.
Sen verran paljon nyhjäke on saanut kylmää vettä niskaansa tästä asiasta. Kauhusta kalvennut Vanhanen ei arvannut, että ammattiliitot ovat valmiita koviin vastatoimiin. Ammattiliittojen lisäksi suuri enemmistö suomalaisista vastustaa Vanhasen suunnitelmia.
Eipä ole ensimmäinen kerta kun KEPUpääministeri joutuu nöyrtymään. Esko Tuhoaholle kävi kalpaten työreformifarssissa.
KEPUlle ja Vanhaselle täystyrmäys
3
155
Vastaukset
- Mies vailla omatuntoa
Sehän olisi Suomen suurin ihme, jos hiihtoreissuillaan mahti-ideoita saava kepuministeri nöyrtyisi painostuksen edessä. Narsistilla kun ei ole toista luontoa. Nöyrtyminen osoittaisi Vanhasenkin kuuluvan tavalliseen, ajattelevaan rahvaaseen. Nöyryys ei taida kuitenkaan kuulua porvarikepulaisten päiväkäskyihin.
Vanhanen on viime vuosina teoillaan osoittanut, että niskaan tullut kylmä vesi ei mieltä muuta. Hän on kuin mies, jolla on vain yksi ajatus. Pedantti, joka ei saa mitään hyödyllistä aikaan. Ilmeetön klowni, jolle kukaan ei naura.- poika :???
joka opiskeli 13 vuotta ja jäi keskikoulussa luokalle???
- kadehtijoita
riittää, jatka vain samaa rataa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831279
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?49690Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t248594Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 52552
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550