Jihad-komentaja tapettiin

9

272

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maailmanrauhalle

      noita uutisia lisää niin tulee ehkä joskus rauha maailmaan.

      • Siis sen rauhan? Noin verkkainen tappotahti kumoutuu jo nykyisellä syntyvyydelläkin moninkertaisesti.


      • tässä on vastaus
        Kairakettu kirjoitti:

        Siis sen rauhan? Noin verkkainen tappotahti kumoutuu jo nykyisellä syntyvyydelläkin moninkertaisesti.

        Rauha tulee juuri sinäpäivänä kun ihminen kuolee sukupuuttoon, ei sitä ennen.


    • !"#¤%&/()=?

      TÄMÄN TAKIA!!!!!!

      "Surmansa saanut Khaled Shalan oli Israelin armeijan mukaan sekaantunut viimeaikaisiin Gazan raketti-iskuihin."

      • "Israelin armeijan mukaan", juujuu, varsin "luotettava" tietolähde tuo YK:n bunkkerin pommittaja, "viimeaikaisiin Gazan raketti-iskuihin", epämääräistä tuokin, siin ennen, vai jälkeen tulitaukosopimuksen?


      • !"#¤%&/()=
        Kairakettu kirjoitti:

        "Israelin armeijan mukaan", juujuu, varsin "luotettava" tietolähde tuo YK:n bunkkerin pommittaja, "viimeaikaisiin Gazan raketti-iskuihin", epämääräistä tuokin, siin ennen, vai jälkeen tulitaukosopimuksen?

        Ha,ha,ha,ha,,,,


    • H H

      Hamas on ampunut koko ajan.

      • Onhan siellä tulitauko, ellei peräti täydellinen rauha, kun niin innokkaasti ollaan jälleenrakennusta puuhaamassa, johon ehkä sinäkin pääset osallistumaan ja ties moneenko kertaan.


    • tää lopppuis

      Jotta jotenkin rauhaa saatais, niin just no "pyhäsotijat" tarttis eliminoida. Eikös tää nyt ollutkin ihan hyvä osuma, nappiin. Kovaa sanoa, mutta lamauttaa johtaja, voisi antaa toivoa rakettisateen loppumiselle Israeliin. Siihen asti hyvä.

      Mutta se, että he saavat vaan voimaa, ja kauheet uhkaukset kostaa sitte taas tää. Mitä se kannattaa, kostaa. Hullua on hamasakki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3231
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      65
      2854
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2239
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      107
      2158
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      132
      2013
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      45
      1976
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1302
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1115
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1014
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      930
    Aihe