Hallituksen herjaus kiellettävä!

Kaikki hallitusta moittivat kirjoitukset on kriminalisoitava! On häpeällistä katso kuinka korkea-arvoisia valtiomiehiä herjataan joka päivä heidän tehdessään vain työtänsä!
15353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

hiiihhhhhhh,,.,hahahahahah,.että olet oikea kyrpänaama,.hah,.

Äänestä

Demarit haittaverolle!

Äänestä
  • Hallitus haittaverolle!

    Äänestä

henkilökohtaisuuksiin ei saa mennä kirjoittelussa eikä toisten yksityiselämään. Mutta kansaa koskevissa asioissa pitää saada olla vapaus ilmaista asiansa. ihmisten nimien mainitseminen palstoilla on myös minusta arveluttavaa, eikä hyvä asia.

Äänestä
  • ja eduskunnan toimista, Suomenkansalla pitää olla oikeus arvostella niitä.

    Äänestä

Eläkeiän nostoa vastustava nettiadressi on kansalaistottelemattomuutta ja esivaltaa vastaan niskurointia ja siksi uhka koko valtiolle. Kapina on nitistettävä nopeasti ja päättäväisesti.

Äänestä

kaikki kestää, voi hyvänen aika sentään. Ja mitähän tekevät nämä korkea-arvoisat,- meinaavat tappaa meidät vanhemmat työntekijät työmme ääreen ja toisaalta nuoret työttömyyteen.

Äänestä

sinäkin käydä hiihtelemässä.

Äänestä

Mitä ihmeen työtä? Vielä muutama vuosi sitten sana työ käsitettiin hyödyllisenä puuhasteluna. Nykyhallituksen kohdalla tätä mainintaa ei voida käyttää. Ja mitä korkea-arvoisuuteen tulee, niin eiköhän heidän arvonsa ole heidän työnsä tulos, eli pyöreä nolla.

Äänestä

Valtiosalaisuuksia paljastetaan ja luovutetaan ulkovaltojen käsiin! Keskustelupalstoilla paljastetaan kansakunnan tila ja hallituksen henkinen voimavara.
Tämä on saatava loppumaan! Supo siihen työhön mihin se on luotu, eli oikeiston vallan turvaamiseen.
Hallitusta ei saa moittia! He tekevät vain työtään! Nurisijat on suljettava, johonkin..! Kansa on saatava ajattelemaan parastaan ja jatkamaan työuraansa kuolemaansa saakka!

Äänestä

hallituksessa on, nimimerkki "Lakiehdotus!"

Jos suomen nykyisestä hallituksesta löytyy yksikin aidosti arvostettu valtiomies tai nainen, niin Persun Timo Soini on Suomen kunnioitettavin VALTIOMIES eduskunnassa!!!!!

Äänestä
  • Soini on ainoa suoraselkäinen poliitikko

    Äänestä

  • Soini on yhtälailla porvari kuin hallituskin.

    Äänestä

yksityisyyden/intimiteetti suoja.

Äänestä
  • Suhteellisuuden taju.Vähän häpyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lakiehdotus! kirjoitti:

Kaikki hallitusta moittivat kirjoitukset on kriminalisoitava! On häpeällistä katso kuinka korkea-arvoisia valtiomiehiä herjataan joka päivä heidän tehdessään vain työtänsä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu