Turun Stalin, Aurajoen lautturi, suomalaisen neohumanismin isä sekä sisulaisuuden fyysinen ruumiillistuma Aurelianus Robespierre tyrmää Holapan ja kansallissosialistisen vastarintaliikkeen kovin sanoin:
http://www.network54.com/Forum/171225/message/1236288318/Supo kiitt%E4%E4 ja kumartaa
On täysin selvää että noin arvovaltaisen tahon langettaman tuomion jälkeen vastarintaliikkeen taru on lopussa. Onhan mainittu Robespierre toiminut aktiivisena fascistina jo lähes neljä vuosikymmentä, hän on tehnyt 1970-luvulla yhteistyötä Pekka Siitoimen sekä Abdullah Tammen (käytti silloin nimeä Risto Tammi) kanssa ja lisäksi hän on kuulunut Suomen Sisun terävimpään kärkeen jo vuosikausia. Myös maamme tunnetuimpiin ajattelijoihin kuuluva tohtori Jussi Halla-aho on takavuosina kehottanut turkulaisia kannattajiaan äänestämään Robespierreä vaaleissa.
HEIL ROBESPIERRE!
HEIL SUOMEN SISU!
Robespierre TYRMÄÄ Holapan!
21
1076
Vastaukset
- Helsinki Sisu Boy
Kyllä Sisu on oikea vaihtoehto kansallismielisille, ei tuossa Holapovin natsiliigassa ole taatusti yhtäkään Robespierren, Rommelin tai HengistDuvalin veroista ajattelijaa!
- .."Aurelius" sama...
...täällä kirjoittava "Aureli-anus"? Jäikö anus vain Suomi-24-käyttöön???
- Luulotautinen
Ketä oikeasti kiinnostaa jonkun Robespierren ja Holapan väliset näkemyserot? Robespierre on tietenkin tosi natsien mielestä jonkinlainen revisionisti, mutta hänet hyvin tuntevat väittävät häntä myös psykopaatiksi, joka on itseasiassa natseiksi itsensä lukevia julmempi.Miehen olohuoneen seinällä on kuulema Isä Aurinkoisen hymyilevä kuva!(Missä Hitler? Korvasiko Robespierren kuva hänet?)
Molemmat hiipparit ovat muuten takuuvarmasti Supon listoilla! - "urkkija"
Taitaa olla sama mies kyseessä, kyllä kai Robespierre/Aurelianus Hommaankin kirjoittelee kun kerran kuuluu Halla-ahon ja reinon kanssa Sisuun ja lisäksi Halla-aho on kehottanut kannattajiaan äänestämään häntä!
- Jalander
Turun kypäräpäinen ja taidokas ruputalkkari pystyy käymään myös kahden rintaman sotaa pitkään ja menestyksellä.
http://www.crap.fi/archive/6691.thumb2.jpg - Anti-robespierre
Tämä säälittävä talonmies on vuosien varrella haukkunut kaikki tahot, jotka yrittävät tehdä jotain Suomessa.
Löytyykö vastaus siitä, että Robespierre ei ole itse tehnyt ikinä yhtään mitään eikä Robesilla ole paukkuja muuhun kuin nettifantasioiden kirjoittelemiseen. Todellinen cyber-warrior. Plörbs!- uutiset ja mää
Onhan Robes kirjoitellut myös pornolehtiin, enkä muista että hän olisi ikinä haukkunut suojattejaan pikkuneohumanisteja!
- White Mike
Tee-kerhon spedeilijät....hah hah...ja aikaan saannokset olivat mitä???
Pippelin nysväystä kerran viikossa teekupposen kera....
Jo lähes neljä vuosikymmentä....EI MITÄÄN ?????
Loistavuutta....Kateellisuus on katkeraa...Holappa vie ja tee-klubi vikisee:)))- neo-hum. kand.
Myös Kuisman ex-alamainen ja Adramelechin uskollinen toveri RJL eli Kalevan Soturi ottaa kriittisesti kantaa:
http://www.network54.com/Forum/171225/message/1236367783/K%E4my-voorumit pelastaa Suomen..--Ei. e-v
Holappalaisuus on henkitoreissaan, ja lienee vain ajan kysymys milloin Hengist-Duval saapuu antamaan suomalaiselle kansallissosialismille salamintuoksuisen kuoleman suudelman!
Peli on menetetty, Halla-aho on johtaja!
HEIL HALLA-AHO!
- Support Suomen sisu!
Johtajallemme, Robesbierrelle, Jani Alanderille, Rami Leskiselle jne. linnassa, jenkeissä, vapaana äijänä vaiko jopa kuolleena?
HEIL SUOMEN SISU!
HEIL ROBESBIERRE! HEIL ALANDER! HEIL LEskinen! - joukko valittuja
Kahlasin läpi tota isänmaallista keskustelufoorumia ja siellä oli Holapan sivuilla julkaistuihin media juttuihin linkit. Taisi olla Robesbierre joka kirjoitti että ei oo Holapan omaa tekstiä eikä saa kunniaa siitä että julkaisi kirjoitukset. Yritin koittaa etsiä vastaavia tekstejä Suomen sisun sivuilta, mut eihä siellä mitään ollu! Eli ainaskaan sisu ole julkaissut mitään vastaavaa ku Holappa eikä kyllä näyttäisi kukaan muukaan julkaisseen...
Holappa ei ehkä ole ensimmäinen asialla, mut ainakin se tuo asiat julki.- Naurua kolmannella
Ensin katu, sitten salonnki!
- kansallinen rintama
Naurua kolmannella kirjoitti:
Ensin katu, sitten salonnki!
Hyvin näytät yhä muistavan johtajasi ja poliittisen oppi-isäsi Väinö Kuisman teesit. Hienoa ettet häpeä menneisyyttäsi siitoinistisessa liikkeessä!
Suomi tarvitsee kaltaisi skinipäälliköitä!
PS. Blörps! - Eivät.....
kansallinen rintama kirjoitti:
Hyvin näytät yhä muistavan johtajasi ja poliittisen oppi-isäsi Väinö Kuisman teesit. Hienoa ettet häpeä menneisyyttäsi siitoinistisessa liikkeessä!
Suomi tarvitsee kaltaisi skinipäälliköitä!
PS. Blörps!Arvosta siionin poikia....vai mitä rami..........:)))
Heil plösöt...ja salamia naamaan;)) - Auran teräs
Et sinä Sisun sivuilta kyseisiä tekstejä löydä. Kuten Väinö aikanaan, Holopov on luultavammin plagioinut Aatua, avoimen yliopiston oppimateriaalia tai Stormfrontia selaillessa vaikutuksen tehnyttä kirjoitusta.
- Turku-Jugend
Neohumanismi-Jugend tukee julkilausumaa!
- Panettaa!
Lisää tällaista!
- Juanilta, sano
Panettaa! kirjoitti:
Lisää tällaista!
Juan.
- Stop tappelu
Panettaa! kirjoitti:
Lisää tällaista!
PUNIK PUNIK PUNIK
USUTA KOURASI OMAN KURKKUSI YMPÄRILLE
PUNIK PUNIK PUNIK
- Anonyymi00020
Missä Holappa on tänään?
- Anonyymi00021UUSI
Juuso Tahvanaisen valtakausi herätti henkiin Pohjan pojan ja nostatti raivoisan myrskyn holappalaisen flegmaattisuuden jälkeen. Henkitoreissaan ollut kansanliike yhdistyi jälleen taisteluun sen jaloimmassa muodossa. Tahvanalaisuus on viitoittava kohti uutta kultaista polkua - joka tuo voiton ajassamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens2254043Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o1373509EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2952822Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2622344Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta811986Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva431699Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.511686Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b551422Tulen hulluksi hänestä
Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu711342Ensimmäinen kuukausi palkatatta
Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty1091158