pari/muutama vuosi takaperin Suomi-sarjassa??
muistatteko Nivala Cowboysin
6
1349
Vastaukset
- yjk
Joo se oli semmonen säkki tiimi joka hävis joka pelin.
- juha82
kosto elää
vielä me pestään teidän tiiminne
Muistan sen kauden kyllä, turpaan tuli aina.
Pelinopeus ei ollut parasta tasoa.
Muuten olisi voinut mennä ihan hyvinkin. - KieHalainen
juha82 kirjoitti:
kosto elää
vielä me pestään teidän tiiminne
Muistan sen kauden kyllä, turpaan tuli aina.
Pelinopeus ei ollut parasta tasoa.
Muuten olisi voinut mennä ihan hyvinkin.Joo, kyllähän Cowboys on meille täällä ähtärissä tuttu. KieHa kin pelasi aikoinaan yhden kauden silloisessa II-divisioonassa eli nykyisessä suomi-sarjassa. Tää oli joskus 90-luvun loppupuolella, kun saivat jostain syystä (ei nousukarsintojen kautta) paikan. Silloin saalistitettiin yksi kokonainen piste runkosarjassa! Joo-o, vain yksi päättyi edes tasapeliin. Muutoin pelit päättyivät niin, että useinmiten vastustajalla oli yli 10 maalia ja kiehalla 0-2.
- juha82
KieHalainen kirjoitti:
Joo, kyllähän Cowboys on meille täällä ähtärissä tuttu. KieHa kin pelasi aikoinaan yhden kauden silloisessa II-divisioonassa eli nykyisessä suomi-sarjassa. Tää oli joskus 90-luvun loppupuolella, kun saivat jostain syystä (ei nousukarsintojen kautta) paikan. Silloin saalistitettiin yksi kokonainen piste runkosarjassa! Joo-o, vain yksi päättyi edes tasapeliin. Muutoin pelit päättyivät niin, että useinmiten vastustajalla oli yli 10 maalia ja kiehalla 0-2.
ottivat yhteen mm hyviä kamppailuja 2.divarin pelit on viihdyttäviä.
- Nielikäinen
Nivalassa pelasi aikoinaan myös Pasi Nielikäinen. Ja Pasi on sentään maajoukkuetason pelaaja. Ehkä jopa Vancouveriin?
- juha82
vik päässeet pelaamaan SM-liigaan.
HYVä NIVALA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2264359Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702817Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942463- 472383
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431667Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5561419- 781349
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961344- 571340
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1261226