Jumalan tulee rankaisemaan Suomea

Jumalan tulee rankaisemaan Suomea siitä että se sortaa rikkaita.
1432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jumala rakastaa, sitä kansaa Jumala kurittaa. ;) joka "rikastuu", rikastukoon enemmän ja joka köyhtyy, köyhtyköön enemmän,kaikki on kuitenkin Jumalan kädessä, (pelastus ja hengelliset rikkaudet)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmestysnäky kirjoitti:

Jumalan tulee rankaisemaan Suomea siitä että se sortaa rikkaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu