Halonen mokailee taas oikein olan takaa nimittämällä joukkoraiskauksia sota-aseeksi.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1662242
No jos kerran näin on niin Suomessa raiskaukseen syyllistyneet maahanmuuttajat pitääkin laittaa syytteeseen sotatuomioistuimeen.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1662242
No jos kerran näin on niin Suomessa raiskaukseen syyllistyneet maahanmuuttajat pitääkin laittaa syytteeseen sotatuomioistuimeen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei Halonen tarkoittanut maahanmuuttajaraiskaajia, vaan valkoista heteromiestä.
Kerättiinhän niitä aseita pois. Keräisivat nyt nämäkin "sota-aseet), vai eikö ole kykyjä tähän.
Nyt kyvyt esille, niin vain aseet keräilemään ja rauha tulee kaikille, myös Tarjallemme.
taito...
Niin kannatatko itse raiskaamista, koska asiaan tuohon sävyyn puutuit?
Moraalitaso laskee sodissa ja sitä myöten myös kaikenlaiset laittomuudet, mutta raiskauksia esiintyy valtavasti maissa, joissa ei sotaakaan ole.
Kyllä siinä on myös henkilökohtaiset pimeät mielenvoimat takana. Olivat ne sitten mistä tahansa lähteneet, ne ovat yhtä tuomittavia tekoja. Aikuisen ihmisen pitää tietää kuuluupa mihin ihonväriin tahansa, mikä on toisen ihmisen koskemattomuutta kunnioittaen oikein ja mikä väärin.
Liekö jotkut olettavat, että joku ihmisrotu on niin vajaa, että saa tehdä vähemmän tuomittavasti vaikkapa juuri raiskauksia.
Machokulttuurissa raiskataan sen takia että näin loukataan MIEHIÄ jotka eivät kykene edes naisiaan suojelemaan. Se merkitsee mieskunnian menetystä ja on noissa kulttuureissa pahempaa kuin kuolema.
Ei siellä sodissa raiskata siksi ettei äijät pysyisi housuissaan.