Urama lupailee

muutoksia

Tämänpäiväisessä L-S lehdessä Urama lupailee muutoksia kokoonpanoon, eikä lupaile vapaamatkustajille ylimääräisiä minuutteja. Saas nähdä onko miehellä kanttia pistää esim. kapteenia (Ralen kaveri) vilttiin, oli eilenkin joukkueen huonoimpia ja silti joka ylivoimassa ensimmäisenä jäällä. Oli siellä kyllä muitakin surffailijoita.
Tuli kyllä eilen Toporowskia ikävä, miksi piti päästää pois ja hommata 6 ulkolaista vapaamatkustajaa tilalle. No lukkohan halusi Toposta eroon kun ei edes tarjonnut sopimusta.
Topo on Saipan paras pistemies ja olisi ollut noilla pisteillä Lukon tioseksi paras. Se on semmost!
Eipä taida tiistaina Äijänsuolla olla enää tuhattakaan katselijaa noilla lipun hinnoilla?

1

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lukkofan89

      Lukon johto teki väärin kun luopui Toporowskista. Se olisi kyllä aika ylättävää jos Kapteeni Saarela olisi pois kokoonpanosta Lappeenrannassa.
      Mut voisi kyllä muuttaa Saarelan peli-iloa jos olisi yhden ottelun pois kokoonpanosta. Mun mielestä Lukon pitäisi antaa enemmän peliaikaa nuorille pelaajille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      181
      2356
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1305
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1068
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1018
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      95
      1010
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    Aihe