TNS-Gallupin tulos

166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun kysytään kahta asiaa yhtä aikaa sopivalla tavalla ja kysyjänä ovat omaa asiaansa ajavat ay-järjestöt, niin saadaan aina sellainen gallup-tulos, kuin halutaan:

""SAK:n, STTK:n ja Akavan teettämän mielipidemittauksen mukaan kaksi kolmesta suomalaisesta haluaa, että hallitus vetää pois ehdotuksensa eläkeiän nostamisesta 65 vuoteen ja käynnistää neuvottelut työmarkkinajärjestöjen kanssa asiasta.""

Hallitushan on ilmoittanut alusta alkaen, että se aikoo neuvotella työmarkkinajärjestöjen kanssa siitä, miten ihmisten työssäoloaikoja voitaisi pidentää, etteivät veronmaksajat lopu kesken, kun suuret ikäluokat ovat kaikki yhtä aikaa eläkkeellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!! kirjoitti:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/kaksi-kolmesta-vaatii-eläkepäätöksen-perumista/380901

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu