HIRVEETÄ

Ajatelkaa ihminen, jolla on maailman pahin amnesia.
Muisti menee 7-30 sekunnin päästä, eikä sen jälkeen muista enää mitään. Mies aloittaa lauseen ja kun hän lopettaa sen, hän on jo unohtanut miksi sen aloitti. Aina kun vaimo edes käy viereisessä huoneessa, mies luulee ettei ole nähnyt tätä vuosiin.

Tarina alkaa 1:52

http://www.youtube.com/watch?v=ZYZE7dzi4T4&playnext_from=PL&feature=PlayList&p=D260140270A6E4E8&index=4&playnext=5&playnext_from=PL
6166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aiheuttavat minulle hiivatulehduksen.. jotkut ressukat ovat sitä jopa sukupuolitaudiksi luulleet.. hoituu ihan lääkkeillä..

mitäs se hihujen jumala muuten käskee tekemään asian suhteen?

Äänestä
  • olet hiivatulehduksen takia "epäpuhdas" iltaan
    asti, poistu heti leiristäsi erämaahan.

    Sen jälkeen uhraat pari kyyhkyä jollain brutaalilla
    tavalla (kidutus, raiskaus, silpominen, raiskaus,
    poltto), ja hiivatulehdus on poissa...

    Äänestä

Hän siis elää just tasan tässä hetkessä. Onneksi pianonsoittotaito säilyi.

Äänestä
  • Ajattele jos heräisit huomenna tommosena. Kun mies alottaa soittamaan, hän ei muista kappaleesta mitään, kun pääsee sen loppuun. Onko hirveempää tapaa elää?

    Äänestä

  • .-.-. kirjoitti:

    Ajattele jos heräisit huomenna tommosena. Kun mies alottaa soittamaan, hän ei muista kappaleesta mitään, kun pääsee sen loppuun. Onko hirveempää tapaa elää?

    elämiä ihmisillä. Jotkut elävät koko ikänsä hirvittävissä oloissa, mutta näin länsimaisen hyvinvointiyhteiskunnan asukkaana ajattelen, että eipä olisi kiva tehdä laulun sanoja, jos ei toiseen säkeistöön mennessä enää muista mistä piti laulu kirjoittaa.

    Äänestä

elokuva nimeltään "Memento". Kannattaa tsekata,
aivan loistava pätkä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.-.-. kirjoitti:

Ajatelkaa ihminen, jolla on maailman pahin amnesia.
Muisti menee 7-30 sekunnin päästä, eikä sen jälkeen muista enää mitään. Mies aloittaa lauseen ja kun hän lopettaa sen, hän on jo unohtanut miksi sen aloitti. Aina kun vaimo edes käy viereisessä huoneessa, mies luulee ettei ole nähnyt tätä vuosiin.

Tarina alkaa 1:52

http://www.youtube.com/watch?v=ZYZE7dzi4T4&playnext_from=PL&feature=PlayList&p=D260140270A6E4E8&index=4&playnext=5&playnext_from=PL

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu