Eli siis vähän mietteitä ja aatteita naisten sm-liigan finaali parista Blues - Ilves, sekä pronssi ottelu parista Kärpät - HPK.
Itse olen sitä mieltä, että Blues ei anna finaaleissa armoa ja voittaa kymmenennen suomenmestaruuden.
Kärpät - HPK on tasaisempi ottelu pari, alkusarjassa joukkueet kohtasivat kahdesti ja HPK voitti molemmat ottelut, toisen jatko-ajalla. Veikkaan, että tämä(kin) peli venyy jatko-ajalle.
SM-
4
1182
Vastaukset
- on kärpille
läpihuuto juttu.
Sm-sarjassa kärpät voitti molemmat ja toisen jatkoajalla.
Blues oli aika vahva HPK:ta vastaan.
Tosin alussa hämäläiset vei peliä mutta eivät saaneet maalia. Kolmas matsi jonka näin. - jäälle
Jos sama joukkue voittaa, melkein putkeen kymmenen Suomen mestaruutta, niin se kertoo aika paljon naisten Sm sarjasta.Ootteko nyt ihan tosissanne.
- vasta alkaa
tosipelit, joita Ilves jo 4 pelin verran reenas.HPK näyttää olleen vastaantulija eikä mv:kaan tainnut oikein onnistunut.
Eipä taida mennä 3:sta poikki vaan ainakin 4. peli tarttetaan - olikin
sitten tiukkaa ja kovaa vääntöä, näytti ihan Kiakolta.
Joka tapauksessa Onnittelut H(t)PK:lle. Meinaan Ilves on viel erell
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1563938Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,913326SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.942708Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2832538Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392286Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1151973Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k41190- 421039
- 951018
- 53889