Takaisin autokouluun!

Henkilöauton ja moottoripyörän ajokortti on uusittava jatkossa 10 tai 15 vuoden välein EU-direktiivin vuoksi.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/03/ajokortti_uusittava_jatkossa_10_tai_15_vuoden_valein_598585.html?origin=rss


EU määrää ja kansa kiittää?
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vihdoinkin upeita uutisia !!! Ja näitä ette sitten omatekemillä oppiluvilla ja -ajoilla kuittaa.

Äänestä

kohtuuttomanhintaisille autokouluille. Hyvin lobattu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimi ei erkki kirjoitti:

Henkilöauton ja moottoripyörän ajokortti on uusittava jatkossa 10 tai 15 vuoden välein EU-direktiivin vuoksi.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/03/ajokortti_uusittava_jatkossa_10_tai_15_vuoden_valein_598585.html?origin=rss


EU määrää ja kansa kiittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu