Hakkaako kotkan poliisi ihmisiä hengiltä vai miksi niitä kuolee jatkuvasti juuri kotkan putkaan? nytkin nuori urheilua harrastava kaveri saanut menolipun muihin ulottuvuuksiin.
Syytä ei tiedossa, katsotaas vaan taas niin tuskin rehellistä vastausta tulee julki.
Syytä ei tiedossa, katsotaas vaan taas niin tuskin rehellistä vastausta tulee julki.
Vastaukset 22
Vanhimmat
viedään sisäpihalle kulman taa missä ei ole valvontakameraa ja potkitaan maihareilla ja turvakengillä. ja tuodaan takaisin yläpihalle tai sitten piestään putkassa.
EI poliisit ole mitään saatanan surmajoukkoja,jotka syyttä hakkaavat ja pieksevät porukkaa.Voi kuvitella millaisia ihmisiä joutuvat sietämään vuodesta toiseen,kun suunilleen syljetään naamalle ja annetaan nyrkistä.Koko maailman pohjasakan kanssa työstävät,että meillä normaaleilla kaduntallaajilla olisi hyvät oltavat.
Vaikka palvelu saattaa välillä olla hieman tympeetä nii pitää yrittää ymmärtää,että suurinosa poliisin kanssa asioivista ihmisistä on vähemmän rehellisiä.Samanlaisen palvelun sitä saa kelassa,kun ajattelee millaista jengiä siellä käy "vemppaamassa" rahaa vuodesta toiseen.
Suurinosa putkakuolemista on itseaiheutettuja tai sairaskohtauksia.
Lopettakaa jo spekulaatio heti alkuunsa.
ennen tuomiota ei voi olla syyllinen?
Vai voiko poliisi ylentää itsensä tuomariksi?
"Syyttä hakkaavat" kuule kun kyttä on kyttä eikä sillä ole oikeutta hakata syyllisiä tai syyttömiä. Poliisin duuni on tuoda epäillyt tuomarin eteen tai sakottaa paikan päällä JA VALVOA ETTÄ LAKIA JA JÄRJESTYSTÄ NOUDATETAAN. Eikä siis hakata narkkareita tai muita luusereita.
pikatutkinnan tulos tullee olemaan "kuolemaan ei syytä epäillä liittyvän rikosta".
Pitäskö ihan vähän miettiä enneku kirjottaa tännä? Vittu oikeesti nyt joku tolkku tähän touhuun. No toivottavasti joudut vaikka tutkintaan.
demareiden!
miten ja miksi suomi on putkakuolemien kärkipäässä. jostainhan se johtuu jos kärkipaikkoja hipoo.haloo.?
Ihmisiä ne poliisitkin ovat,kaikille sattuu ja tapahtuu.Joskus jopa saattaa mennä kymmeniä tunteja tutkimukset mettään ja todetaan,että ollaan uskottu enemmän ja vähemmän lahjattoman tarinoita.Siinä hetkellä vaan katellaan peilii ja mietitään miten vastaavaa tapahtuma ei enää toistuisi.
Omalla käyttäytymisellä on suurin vaikutus poliisin kanssa toimeentulemisessa.Jos vetää 8h vuorosta narkkareita pakettiautoon niin harvoin osaa muuttaa roolia tavallisen kansalaisen kohdalla.Jokaisessa ammatissa kehittyy omanlainen persoona ja poliisilla sen on oltava tietyllä tavalla peloittava ja kunnioitusta tuova.Jos poliisi olisi aina paraskaveri ja vetäisi pellehermanni roolia tuskin kukaan heitä pelkäisi.Kaikki käyttäytyisivät enemmän ja vähemmin huonosti.
"Ookkonää Oulusta? Pelkääkkönä polliisia?" Joskus pyöri mainoksissa kyseinen lausahdus. Edelliseen kirjoitelmaan syntyi ajatus, että ei sitä poliisia ole koskaan tarvinnut pelätä, ei kenenkään.
Seurasin eräänä iltapäivänä tässä keskustan marketissa kun kaksi perusluikun näköistä tyyppiä joutui myymäläetsivän pysäyttämäksi. Sehän meni tappeluksi. Hyvin toimiva etsivä antoi kyynelkaasua luihutyypeile ja kohta tuli poliisipartio.
Oikein seuraamalla seurasin tilanteen kulkua. Hirvittävä huuto ja vastaan kampeaminen alkoi heti kun poliisi pyysi tyyppejä ulos poliisiautoon. Nämä tyypit eivät yllätys totelleet vaan laittoivat jarrut päälle. Heti kun poliisi yritti nostaa ja kantaa luikkeja autoon alkoi hirvittävä teatteri ja huuto. Kesken kaiken tavaraa tippuili tyyppien taskuista ja takin alta. Poliisi hakkaa, poliisi lyö katsokaa kaikki. Kyllä nauratti.
Niin, tarvitseeko pelätä? Poliisia? Pillereiden sekoittama pää ei varmaan pelkää mitään. Mitähän poliisin pitää tehdä kun puhe ei mene perille eikä kunnioituksesta ole tietoakaan? No tuskin kääntävät selkäänsä.
Tällaisia sosiaalipummeja saisi jo vähän kouliakin.
ja tällekin sadulle löytyy lähde mistä? ei ainakaan mistään uutisista löydy mainintaa edes. nyt olet keksinyt omiasi.
Päinvastoin,todennäköisesti pelastanut hengen viemällä sinne turvaan,eikä edes hävetä yhtään.Ennemmin kännissä putkassa kuin tuolla kaupungilla sammuneena hörhöjen ryöstettävänä ja hakattavana avuttomassa tilassa.Ei ole edes sakkoja koskaan tullut,vaikka en minä kyllä mikään säännöllinen putkavahti olekaan,mutta joskus sellaista sattuu.
niihin turvalan surmiin
Hakivat eilen hallilta yhden kesken harjoitusten
Jere vaihtanut titaaneihin?
EIks se kuollut ollut -81 synt?
muun kun asianomaisen itse.. ei pidä luottaa juoruihin, tehdä omia johtopäätöksiä.. niin makaa kun petaa..kantakoon jokainen itse vastuunsa omista valinnoistaan ja lopettaisivat ihmiset yhteiskunnan toimijoiden syytämisen.. Kuolema on aina ikävä asia, oli se aika sitten tullut tai ottaa sen lähdön hetken sitten omiin käsiinsä.
yhä suurempien haasteiden edessä: huumeet, viina, kasvava väkivalta, muu rikollisuus. Ja usein näiden asioiden edessä voimaton. Ihminen on raaka otus pohjimmiltaan: yleinen piittaamattomuus kanssaihmisestä lisääntyy lähes päivittäin. Poliisi yrittää rimpuilla ja tehdä kaikkensa. Kuolemantapaukset esimerkiksi putkassa ovat valitettavia. Olisi kuitenkin syytä virittää keskustelu syistä, ei seurauksista. Miksi ensinnäkin joutuu putkaan, ja missä kunnossa, mitä nauttineena?
löytyy syistä eli rattijuoppous johtuu siitä kun viinaa myydään, murhat ja väkivallanteot uhrin persoonallisuudesta, mummojen potkiminen rumista ryppyisistä kasvoista. Keskustelussa siis tulee sivuuttaa rikoksentekijä - joka vain toimeenpanee oikeutettua rangaistusta - ja tulee keskittyä uhrin osuuteen tapahtuneessa rikoksessa.
Olethan vielä kotikasvatuksessa tai toisaalta jossain hoitolaitoksess?
Neiti on hyvä ja pitää lujasti kiinni uskomuksistaan sekä ehkä kertoo niistä lisääkin. Kahvinkeittelijänä ei uupumus tai stressi neitiä noin myöhäisiässä painane, vaikka joutuukin määräajoin tekemään väärin.
kun sairaalat eivät halua pelkkiä juoppoja nurkkiin rähisemään, niin monta kertaa menee niin, että tolkuttomat myrkytystilassa olleet tyypit viedään siis täten putkaan..hups... sitten siellä kuollaan ja syy ei tietenkään ole kenenkään paitsi juopuneen itsensä. Kukas jälkikäteen pystyy syyttämään poliisia siitä että kaikkia ja jokaista juopunutta ei käytetä sairaalan kautta. Näin se vaan menee, putkakuolema on nykyään vähän kuin evoluution tuotetta, jos huonosti käy, ni henki pois.. Sellasta se on elämässä selviytyminen homo sapiensilla. Juopot sairastelijat kuolee pois... Täähän on ihan pääteltävissä jos joku haluaisi tehdä asiasta tutkimuksen. oikein tietojen pohjalta. Onkohan tehty..?
vittu turpaa vaa jokaikistä vitun teiniä joka putkaan joutuu.ei ne sinne ilman syytäkää joudu niin osaavat ainakin olla hölmöilemättä kun kerran saa turpaa.se on saatana kun ei enää saa kasvattaa näitä nykyajan räkänokkia remmillä,muuten on kukkahattu tädit itkemässä prkl.
ei ollu ennen vanhaan putkat täynnä juoppoja kun olivat perkeleet kunnon kasvatukseen saaneet.eikä valuttu kylillä eteenpäin kuin räkä poskella missään helvetin lökäpöksyissä takatukka hulmuten,vaan mentiin selkä suorassa eteenpäin jalkaa nostaen normaalien ihmisten vaatteissa saatana.