Seurasin kauan sitten läheltä miten radikaalisti eräs sukulaiseni muuttui käytyään riittävän monta Kiljavan Hsi nao-kurssia. Hän meni jopa niin pitkälle, että alkoi pitää riistäjinä pienviljelijänaapureitaan, jotka juuri ja juuri pysyivät leivässä.
Onko kenelläkään tietoa tämän hetkisen Kiljava-opetuksen mahdollisesta poliittisesta aivopesusta?
Onko kenelläkään tietoa tämän hetkisen Kiljava-opetuksen mahdollisesta poliittisesta aivopesusta?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei, Kiljavasta ei tietoa ole, mutta sen sijaan olen kuullut perin rankasta aivopesusta tuolla Paasikivi-opistolla. Tosin ongelmana on se, että vaikka opiskelijoita on paljon, nii kovin paljon ei ole pestävää. Porvariaivot ovat näet pienet ja näivettyneet. Sanovat niitä rusinan kokoisiksi silloin, kun ne ovat turvonneet pitkäkestoisesta juoppoputkesta.
Sellaisista aivoista muuten lähtee juuri tuollaiset suuret hengentuotokset kuin tämä sinun kirjallinen ähistyksesi.
Sinä olet näemmä käynyt Murikka-opiston pikakurssin.
Kirjoitit melkein sanasta sanaan yhden opetusmonisteen tekstin.
Demarihan ei osaakaan tehdä muuta, kuin toistella ulkoa opittua propagandaa.
"Aivan aluksi haluan kiittää..."
"Aivan aluksi haluan kiittää..."
"Aivan aluksi haluan kiittää..."
"Aivan aluksi haluan kiittää..."
"Aivan aluksi haluan kiittää..."
silmien väliin...
aloittamaan jokainen lause: "me sosialidemokratit...".
Murikassa en ole valitettavasti koskaan käynytkään, mutta muuten olen kyllä opiskellut paljon mm. pari akateemista tutkintoa löytyy. Opetustakin on tullut hoidettua vuosien varella melko paljon, joten kaltaisesi pölkkypäät ovat kyllä minulle tuttuja.
Muuten, typerykset eivät koskaan ajattele loogisesti eikä ketjua loppuun asti. Väitteesi, että "demarihan ei osaakaan tehdä muuta, kuin toistella ulkoa opittua propagandaa", on epätosi. Kuka tekee sen propagandan, jota demari muka toistelee? Jos toinen demari, niin osaahan se silloin muuta kuin toistella.
No, leikki sikseen. Sinä olet ääliö ja silla sipuli.