Alle 100 kuukautta aikaa

pelastaa maailma tuholta.

http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/52684-”alle-100-kuukautta-aikaa-pelastaa-maailma”

Mikäli uskomme Walesin prinssi Charlesta, ja miksi emme uskoisi.
5607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

asemassa oleva henkilö on asiansa takana, niin sen täytyy merkitä jotain. Maapallon ihmisiä johdetaan tietoisesti saamaan tietoutta. Keitä eniten uskotaan tavallisia TIETÄVIÄ vai johtavassa asemassa olevia...

Äänestä

Jopas sulla on puheet, aina noita maailmanlopun ennustajia on vain. Kehoittaisin lukemaan sanaa Raamatusta siellähän sanotaan Teidän ei pidä tieää päivää eikä aikaa koska ylöstempaus tapahtuu. Sillä se on Jumalan oikein huvä oivallus, sillä sitä ei ihmisen pää kestäisi vaan se sekoaisi. Eikä merkit ole vielä täyttyneet. Muistakaa mitä ilmestyskirjassa sanotaann.Vielä 1Jumalan päivä on 1000 vuotta ihmisen kalenterissa. Maailman lopun ennustajia on ollut kautta aikojen ja aina ne on ollut väärässä.Ei kantsi ottaa kuuleviin korviin!!!!!!!

Äänestä
  • Kuten tiedämme ylöstempaus on järisyttävä kokemus, niin henkisesti, kuin etenkin fyysisesti. Fyysisesti jopa erittäin kivulloinen. Siispä yhtiömme on kaikessa hiljaisuudessa kehittänyt tuohon kokemukseen ns. turvavaljaat, jotka estävät kivun syntymisen, sillä ne suojaavat tehokkaasti raihnaisempaakin ruumista jotta se ei tuossa tempausvaiheessa vahingottuisi.
    Nyt näitä turvavaljaita on saatu markkinoille, joten kannattaa hankkia nopeasti omansa, jos uskoo olevansa temmattavien joukossa. Tuotetta on rajoitetusti saatavilla joten toimi heti!
    Valjaiden perusmallin hinta on vain 1500 euroa
    kpl. Luxusmallikin on edullinen ainoastaan 1999 euroa ja kahdet valjaat ainoastaan 3700 euroa.
    Tilaa heti os. www. taivasvaljaat.co.kk
    Ota tilaisuudesta vaari!
    Tarjouksemme ei toistu!

    Äänestä

  • oikea uskovainen tietää että kun Kristus saapuu, tulee Hän kuin varas yöllä. Eli kukaan ei sitä tedä ennakkoon, ollaan vaan muuten sitten niinkuin eläisimme tuhat vuotta, mutta valmiina jo niinkuin Hän tulisi jo huomenna.

    Äänestä

  • Tärkeää asiaa uskovaisille! kirjoitti:

    Kuten tiedämme ylöstempaus on järisyttävä kokemus, niin henkisesti, kuin etenkin fyysisesti. Fyysisesti jopa erittäin kivulloinen. Siispä yhtiömme on kaikessa hiljaisuudessa kehittänyt tuohon kokemukseen ns. turvavaljaat, jotka estävät kivun syntymisen, sillä ne suojaavat tehokkaasti raihnaisempaakin ruumista jotta se ei tuossa tempausvaiheessa vahingottuisi.
    Nyt näitä turvavaljaita on saatu markkinoille, joten kannattaa hankkia nopeasti omansa, jos uskoo olevansa temmattavien joukossa. Tuotetta on rajoitetusti saatavilla joten toimi heti!
    Valjaiden perusmallin hinta on vain 1500 euroa
    kpl. Luxusmallikin on edullinen ainoastaan 1999 euroa ja kahdet valjaat ainoastaan 3700 euroa.
    Tilaa heti os. www. taivasvaljaat.co.kk
    Ota tilaisuudesta vaari!
    Tarjouksemme ei toistu!

    RE:Huomio huomio!!
    Tärkeää asiaa uskovaisille! 10.3.2009 klo 11.15

    -konin kurssi, eli konkurssi sinulle koittaa maallisia valjaita kaupitellessasi ;D

    Ylöstempaaminen ei koske tätä maallista ruumista, ei se kipua tunne, koska silmänräpäyksessä se muutetaan ylösnousemusruumiiksi, henkiruumiiksi, joka ei painovoimista ja mistään haitoista välitä. :D :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jooseppi-1 kirjoitti:

pelastaa maailma tuholta.

http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/52684-”alle-100-kuukautta-aikaa-pelastaa-maailma”

Mikäli uskomme Walesin prinssi Charlesta, ja miksi emme uskoisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu