http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Unicef hylkäsi lastenvaunuja kaupungille harva pysähtyi/1135244174829
Järkyttävää, suomalaiset kävelevät muina miehinä hylättyjen lastenvaunujen ohi josta kuuluu itkua. Joku sanoo avaavansa shampanjapullon jokaista kuollutta palestiinalaislasta kohden. Kun internetin keskustelupalstoilla joku kertoo lapsuuden väkivaltaisista rasismikokemuksistaan, useimmat kommentoijista nauravat ja alkavat latelemaan rasistisia haukkumanimiä.
Suomalaiset ovat armotonta kansaa, suurin osa tuntuu enää välittävän vain henkilökohtaisesta materiaalisesta hyvinvoinnistaan. Maailmanparantajia haukutaan utopisteiksi, naiiveiksi, heikoiksi ja luusereiksi. Realismia on nyky-Suomessa julmuus, oman voiton pyynti, pyrkyryys, rasismi ja välinpitämättömyys ympärillä olevien hädästä.
Mitä järkeä tällaisessa maassa on edes yrittää puhua ihmisyydestä, tai edes asua?
Järkyttävää, suomalaiset kävelevät muina miehinä hylättyjen lastenvaunujen ohi josta kuuluu itkua. Joku sanoo avaavansa shampanjapullon jokaista kuollutta palestiinalaislasta kohden. Kun internetin keskustelupalstoilla joku kertoo lapsuuden väkivaltaisista rasismikokemuksistaan, useimmat kommentoijista nauravat ja alkavat latelemaan rasistisia haukkumanimiä.
Suomalaiset ovat armotonta kansaa, suurin osa tuntuu enää välittävän vain henkilökohtaisesta materiaalisesta hyvinvoinnistaan. Maailmanparantajia haukutaan utopisteiksi, naiiveiksi, heikoiksi ja luusereiksi. Realismia on nyky-Suomessa julmuus, oman voiton pyynti, pyrkyryys, rasismi ja välinpitämättömyys ympärillä olevien hädästä.
Mitä järkeä tällaisessa maassa on edes yrittää puhua ihmisyydestä, tai edes asua?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Tarinaa nyyh nyyh nyyh.
ohikävelevä perussuomalainen on ilmoittautunut.
Suomessa on liikaa tyhjäntoimittajia harvennus voitaisiin aloittaa noista nahkapää luusereista
joka luovutti tämän http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Salah al-Samuni menetti verilöylyssä 29 sukulaistaan/1135244177954 tekijäkansaa aikoinaan natsien keskitysleireille. Ehkä israelilaiset ymmärsivät ottaa sitten lopulta vain suomalaisista mallia. Armottomassa maailmassa pärjää vain armottomuudella. Jos muuta luulet, niin, niin lopputulosta ei kukaan sitten tiedäkään. Kokeilemaan kun ei kukaan uskaltaudu.
Timo Soinikin kertoi taannoin häpeävänsä liittymistään aikoinaan rauhaliikkeeseen. Pasifismi on nykyään ruma sana. Ja sen kyllä tälläkin palstalla huomaa.
blogissaan antavansa näille Unicefiläisille sähköpiiskaa, jos tulevat häneltä jotain pyytämään.
peruSSisulaisuus on pitkälle jalostettua armottomuutta natsihengessä.
Enemmän pelottaa että hän jonain päivänä antaa sitä sähköpiiskaa vahingossa oikeasti hylätylle vauvalle. Tai mamulapsille. Tai omille lapsilleen.
Uusi hoitomuoto ADHD-lapsille - halla-aholainen sähköpiiska?
käymään. Onkohan täällä liian paljon maahanmuuttajia.
Yksirotuisees maassa ihmiset ovat sosiaalisempia kuin monirotuisessa.
Se että rotuteorian nro.145 mukaan vaunuissa makaa "väärä" vauva ja ettei se vauva tarvitse apuasi?
Vai laskiko persu todennäköisyysgeneraattorilla, että kun Suomen asukkaista on n. 2% maahanmuuttajia(joista suurin osa saman värisiä kuin mitä itse olet) ja kun tarkistit aamun aikana jo 98 kärryä joista jokaisessa oli saman "rotuinen" vauva, niin kahta viimeistä vastaantullutta kärryä ei kannattanut enää tarkistaa?
Perussuomalaisuus on hieno ja realistinen rotuideologia.
Tarkoitin, että monirotuisuus luo epäsosiaalista blokkiintumista maan sisällä, ja synnyttää yleistä välinpitämättömyyttä. Yksilö ei tunne huolta tai vastuuta muista, koska kansa on jakautunutta.
Yksirotuinen kansa on kaikkein sosiaalisin, eikä siellä ilmene rasismia.
Paljastat parhaillaan, että perussuomalaisten "asiallinen maahanmuuttopolitiikan kritiikki" ei olekaan mitään muuta kuin iänaikuisten rasististen rotuteorioiden kudelma. Vaan eiköhän tuon nyt tähän mennessä ollut hitaampikin jo tajunnut. Ja kannatuskin on jo laskussa ollut vuoden alusta.
Vaikka tämä nyt onkin Perussuomalaisten palsta, puhuin omissa nimissäni, yksityihenkilönä.
kotimaisia kusipää reuhoojia kylläkin riesaksi asti
persujen kuten Lohelan, Halla-ahon, Niemisen, Kerosen, Lahtisen, Worghertterimin ym. muiden rotu/kulttuurirotuhöpinät.
Itseasiassa aivan samalta kuulostaa myös kaikkien hommalaisten, sisulaisten, sinivalkoisten, iikollien, kiljuskinien, kansallisen rintaman, kansallismielisten, rotuliberaalien, national fronttien, bzö:n, KKK:n, White Poweraktiivien, uusnatsien, sverigedemokraatien, vlaams belangien, neofascistien ym. "maahanmuuttokriittisten" rotuvuodatukset.
Ehkä nämä rotuteoriat ovatkin juuri se teitä kaikkia yhdistävä tekijä? Ette kai vaan ole kaikki jotain ihme rasisteja?
Tiedetäänhän se, että SDP, Kokoomus, Keskusta, Vihreät, Vasemmistoliitto... jne puhuvat aina puoluekunnasta riippuen kaikki täsmällisesti samoin, kuin heillä olisi kollektiivinen mieli. Yksilöllisiä eroja ei ole. Puolue (paitsi PS) on orgaaninen yksisoluinen mieli.
Jos Suomessa on sinusta niin paha asua muuta esim. Somaliaaan joka taitaa olla paratiisi vai oliko se parasiiti maanpäällä
Malliesimerkki perussuomalaisesta kiusaajasta joka on omalta osaltaan vastuussa maassa ilmenneestä pahoinvoinnista. Apua varmaan kaipaisit sinäkin, kuten sodan jaloista paenneet, kidutetut ja raajansa menettäneet, mutta ei se oikeuta sinua levittämään pahaa oloasi muiden riesaksi. Vai oletko sellainen pahan olon pummi, joka sysää taakkansa muiden pahasta olosta kärsivien niskoille mieluummin, kuin että kantaisit sen aikuisen miehen tavoin itse? Siinä tapauksessa olet pummi.
En ole perussuomalainen en ole edes äänestänyt heitä, joten siinä taas yksi ennakkoluulojen riivama sielu.
Lueskelen sekä tätä että vihreät palstaa median luoman vastakkainasettelun vuoksi
Minua vaan kävi sääliksi tuota aloittajaa jonka mielestä Suomi on niin paha maa asua... joten ystävällisesti hyvää hyvyyttäni ehdotin että voi muuttaa täältä pois
sinä argumentoinut aloitusviestiin millään tavoin! Puhu asiasta, älä asian vierestä! Ellet osaa, ole hiljaa!
Kiitos neuvosta, mutta Suomessa on edelleen paras asua koska täällä on pakolaisia vähemmän kuin missään muualla Euroopassa.
Minä voin todella pahoin, tunnustan sen. En tosin niin pahoin kuin ne jotka on raiskattu tai pahoinpidelty muukalaisten toimesta, tai läheskään yhtä pahoin kuin ne vanhemmat joiden tytär on tapettu.
Jos voisin, palaisin takaisin 70-luvulle milloin teidän kaltaisianne saastaihmisiä ei vielä ollut omaa pesää likaamassa. Te hyysärit olette kuvottavinta saastaa mitä maa päällään kantaa, ja toivon todella että joutuisitte mahdollisimman pian vastuuseen teoistanne.
Miksi siis olisin siihen argumentoinut? Ethän sinäkään argumentoinut aloitusviestiin, sen enempää kuin vastasit siihen.
Opettele seuraamaan keskustelua.
Haluat 57000e/v somaleita suomeen???
Nyt väittelet.Sama tyyppi suoltaa paskaa sen minkä ehtii.
Tiedätkö että jollet pysty väitettäsi todistamaan olet syyllistynyt kiihotukseen kansanosaa vastaa ,joten laita linkki tästä missä on mainittu että saavat57000e/v
Ehkä ne sopeutuu paremmin kun tulevat jo vauvaiässä ja sitähän rasistit aina vinkuvat että ei saa ottaa nuoria miehiä ja muita vähemmän maksavia.
Kannattaa toki muistaa, että myös suomalaiseen alaikäiseen lapseen kuluu yhteiskunnan varoja enemmän kuin aikuiseen. Vai kuuluuko aina verrata vaikkapa pakolaisvauvaa ja työssäkäyvää suomalaista ja ihmetellä sitten miksi pakolainen on niin laiska ja tuottaa suomalaista vähemmän? Onko se sitä asiallista maahanmuuttokeskustelua?
Ketä luulet kusettavasi?
Kumpi näistä on ikonisi, molemmat arjalaisia???
http://www.riemurasia.net/jylppy/albumit/mmedia/mt/a83/zdag/34676/593612219.jpg
Kysy Iltalehdestä linkki, punaperse. Uutinen pakolaisen yhteiskunnalle aiheuttamista kustannuksista oli siellä joskus helmikuussa. Olet juuri sellainen kylärakkien joukossa haukkuja, joka ei itse seuraa aikaansa, saatikka ota asioista selvää, vaan muodostaa käsityksensä asioista sillä perusteella "mitä jätkät puhu paarissa!"
Ei todellinen feministinen nuori nainen voi lasta auttaa ja täten alistua patriarkaalisen yhteiskunnan luomiin rooleihin.
vain luonnehtimaan perussuomalaista ajattelua, sillä normaalit suomalaiset ei toimi noin.
vittuun.
jo.