Minulle olisi lääkäriaika (vuositarkastus) juuri silloin, kun kuukautisten pitäisi alkaa. Jos siirrän kuukautisten alkamista parilla päivällä milloin ne alkavat? Yleensä paketin lopettamisesta kuukautiset alkavat kolmen päivän päästä ja ohjeissa lukee, että kuukautisia siirtäessä pitää vain lopettaa syönti ja kuukautiset alkavat. Tarkoittaako tämä sitä, että ne alkavat heti seuraavana päivänä vai niin kuin normaalisti eli kolmen päivän päästä? Ohjeistus ei sitä kerro, enkä ole aikaisemmin kokeillut.
Kuukautisten siirtäminen pillereillä
4
414
Vastaukset
- kukaan tiedä,.
voi alkaa heti, tai sitten ei.
- mutta...
...vain periaatteessa (eli ei välttämättä) vuodon pitäisi alkaa normaalin ajan kuluttua viimeisestä pilleristä, ei heti. Mutta sitä kun ei koskaan tiedä mitä siinä tapahtuu, kun muuttaa rytmiä yllättäen.
- mie vaan
Mulla ainakin ne alkaa kans kolmen päivän kuluttua viimeisestä pilleristä, syön femoden-merkkisiä yhdistelmäpillereitä.. Kannattaa syödä kaks liuskaa putkeen varmuuden vuoksi ettei ne menkat tosiaan ala just sillon ku sulla ois lääkäri.
Kun itse olen siirtänyt menkkoja niin oon alottanu taukoviikolla paria päivää aiemmin kuin pitäis uuden liuskan ja sit siitä laskeskellu millon seuraavat kuukautiset tulee. Yleensä ne on alkanu kolmen päivän päästä niinkuin normaalistikin, mut ihmisissä ja pillereissähän on eroja, et en osaa varmaks sanoo miten sulla käy.Katsotaan nyt sitten, miten käy. Tänään aloitin uutta liuskaa vanhan perään. Ajattelin, että kun yhden pillerin otan niin se riittää. Kolmen päivän päästä pitäisi menkat alkaa eli päivän lääkärikäynnin jälkeen. Kun ei oikein tekisi mieli syödä niitä pillereitä heti perään toista liuskaa.
Mutta voikos sen tehdä niin, että syön nyt vaikka vielä viikon pillreitä ja sitten lopetan? Eikö se nyt niinkin kävisi ja kuukautiset tulisi siirrettyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94043Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423577Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922243Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421883- 1321866
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee371789Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1141472- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551216Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641155