Säälittävä Tulosruutu !

Maikkarin tulosruutu on kyllä surkeuden huippu. Kanavaa ei kiinnosta mitkään muut lajit kun joihin heillä itsellä on lähetysoikeudet (mm. formula ja alppihiihto).
Jääkiekosta tulee enemmän NHL:ää kun sm-liigaa ja loput liigasta tulee joltain surkealta Max:lta. Hirveä ero on Ylen ja Nelosen tarjontaan. Parempi kun koko kanava keskittyis ainoastaan kodin sisustamiseen ja ruokaan.
15630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onhan tuo Tulosruudun taso ollut tiedossa jo pitkään! Ihan hirveetä kuraa!! HYI!!!!

MTV3 Hankkiutu eroon talousuutisista säästö syistä, saisivat tehdä saman Tulosruudunkin kohdalla ei tommosta jaksa kukaan kattoo!

Äänestä
  • Oikeassa olette kumpainenkin.

    Äänestä

ollaan oltu eri mieltä joka asiasta ja nyt samaa mieltä kaikesta..kohta tarjoan kaljan, sano vaan paikka. Koko vormuloiden innostus on tapettu ainakin meikäläisen osalta, suorissa lähetyksissä lisineen oli hohtoa. Kyllä pitäisi lupamaksunhinnalla sama saada vieläkin. On se sen verran kallista ja joka viikkoiset liigaottelut takaisin, enää ei näe edes euroturnauksia telsusta. Kohta on homma niinkuin 1992, että edes mm-kisoja ei televisioida..Jarkko Varvio muuten on legenda ja aliarvostettu pelaaja.

Äänestä
  • ...mä jo luulin et kaivat tuosta kinan. Päivä pelastettu ! Iso kalja ja puhetta urheilusta... kauanko meinaat et kestäis ennen erimielisyyksiä ?

    Äänestä

Toista oli ennen vanhaan kun oli oranssirotsien Hockey Night, silloinhan ei muusta puhuttukaan Tulosruudussa kuin sm-liigasta. Huvittavaa ja säälittävää. Saukkonenkin on oikeesti kiinnostunu lätkästä eniten, mutta joutuu tekemään juttuja kaikesta muusta ja salaa sitten tauoilla kattelee muiden kanavien tarjontaa.

Äänestä
  • Shakkikin on viihdyttävämpää kuin tämä Euroopan käpysarja.

    Äänestä

  • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj... kirjoitti:

    Shakkikin on viihdyttävämpää kuin tämä Euroopan käpysarja.

    kun tässä osiossa käyt. Shakista en tiedä, mutta ei voisi vähempää kiinnostaa kuulla joka päivä... SIIS JOKA PÄIVÄ että kenen rengas on mennyt puhki harjoituksissa, miltä tallilta loppui polttoaine, kenen suksi oli paska ja kuinka jäässä rinne on.

    Äänestä

  • Baz kirjoitti:

    kun tässä osiossa käyt. Shakista en tiedä, mutta ei voisi vähempää kiinnostaa kuulla joka päivä... SIIS JOKA PÄIVÄ että kenen rengas on mennyt puhki harjoituksissa, miltä tallilta loppui polttoaine, kenen suksi oli paska ja kuinka jäässä rinne on.

    Et taida vaan sitä ite huomata!?

    Äänestä

  • HUOKAUS!!!!! kirjoitti:

    Et taida vaan sitä ite huomata!?

    hermojasi menetä ! Sä voit ihan vapaasti katsoa juuri niin paljon sitä paskaa kun haluat. Mä sanoin mielipiteeni ja siihen on oikeus.

    Äänestä

Täyttä asiaa. Aivan järjetöntä mainostamista koko MTV3:n urheilu-"uutislähetys". Jos kotimainen jääkiekko on poljettu, niin vielä pahemmin sivutetaan kotimainen jalkapallo, josta ei yleensä kerrota edes tuloksia.

Boikotti vaan päälle, kukaan tervejärkinen ei tuota katso. Nelonen ja Yle hoitaa homman paljon paremmin.

Äänestä

että sm-liigan tv sopimukset ovat nelosella ja canal plussalla

Äänestä
  • siitä se johtuu mutta smliiga on ehkäpä vaihtamassa viasatille..en nyt muista millon tais olla parin kolmen vuoden päästä..
    ja mmkisat on menossa kolmoselle
    oli urheilulehdessä tämmöstä tietoa tässä taannoin.

    Äänestä

canal

Äänestä

olet oikeassa,tuo ko.kanava ei tiedä Suomen tilanteesta mitään,(urheilusta)ainaskaan,ja ei paljon muuteskaaan,näin on.

Äänestä

Onhan se aika naurettavaa, että tehdään ennemmin otteluraporttia NHL:n tai Valioliigan otteluista, kuin kotimaan vastaavista sarjoista.

Vielä enemmän ärsyttää se omien lajien ja MTV3-kanavapaketin mainostaminen. Sitten vielä kehdataan "uutislähetyksenä" tuo paketti tarjota. No Suomi on täynnä lampaita joille uppoaa kaikki mitä tv syöttää, mutta minä en tuota p*skaa tule enää katsomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Baz kirjoitti:

Maikkarin tulosruutu on kyllä surkeuden huippu. Kanavaa ei kiinnosta mitkään muut lajit kun joihin heillä itsellä on lähetysoikeudet (mm. formula ja alppihiihto).
Jääkiekosta tulee enemmän NHL:ää kun sm-liigaa ja loput liigasta tulee joltain surkealta Max:lta. Hirveä ero on Ylen ja Nelosen tarjontaan. Parempi kun koko kanava keskittyis ainoastaan kodin sisustamiseen ja ruokaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu