Halla-ahon nimi ei edes listalla

Timo Soini lunastaa nyt lupauksia natsimielisyyden poistamisesta puolueesta. Halla-aho saanee keskittyä nyt täysillä Korkeasaaren eläintarhan asioiden hoitoon kun tämä meppi-asia ei ole enää mieltä häiritsemässä.

Perussuomalaisten puoluehallitus nimesi tänään torstaina eurovaaliehdokkaikseen oikeustieteen professori Erkki Havansin, 67, Keravalta ja Maanpuolustuskorkeakoulun mediatutkijan, filosofian maisteri Sampo Terhon, 31, Helsingistä.

Vastoin ennakko-odotuksia torstaina nimeämättä jäi Helsingin kaupunginvaltuutettu, filosofian tohtori Jussi Halla-aho. Vaalikoordinaattori Jussi Niinistön mukaan hänen nimensä ei ollut edes esityslistalla.


http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/1135244248037
15648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

pärjäävän EU-vaaleissa. Kaksi täysin huuhaa ehdokasta nimettiin. Ei hyvältä näytä.

Äänestä
  • ehdokkaat edustavat oikeaa akateemisuutta ja normaaliä älyä ja ajattelua. apuraha akateemikon halla-ahon rotu-fantasiat eivät onneksi saaneet lopullisesti, Soinin päätä sekaisin.

    Äänestä

Jos persut eivät osaa nimetä selvää ykkösehdokasta, niin vaaliliiton ainoa paikka menee varmasti kristillisten Essayahille. Tähän mennessä nimetyille äänet hajoavat liiaksi, koska joukossa on kolme tai neljä tasavahvaa. Jos Halla-ahoa ei ole tarkoitus nimetä, niin silloin ei olisi pitänyt mennä vaaliliittoon. Siispä, jos Soini on täyspäinen, niin Halla-aho lopulta nimetään.

Äänestä
  • Kyseessä on Soinin draaman kehittely. Helmeä säästellään ja pihtaillaan, että erilaiset odotukset ja huhut kiihtyvät. Lopulta odotus palkitaan ja ääniä ropisee.

    Äänestä

Kellariführer ei päässyt rahakkaaseen virkaan lusmuilemaan veronmaksajien rahoila! :D

Aijai jai tätä ilon päivää!

Äänestä
  • kalahtaa, veikkaan sinulle itkua pitkästä ilosta.

    Äänestä

Pahimmillaan Halla-aho jää vihaa ja väkivaltaa lietsomaan Suomeen ja Terho lähtee Eurooppaan luomaan uutta yleiseurooppalaista äärioikeistoa. Näin ollen muslimien kansanmurha saataisiin todellakin käyntiin koko Euroopan mittakaavassa 20 vuodessa, aivan kuten uusnatsit toistuvasti ovat uhanneet.

Parhaimmillaan Halla-ahon poliittinen ura on ohi ja hän saa syytteen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Euroopan Unioni ja YK tehostavat parhaillaan toimia äärioikeistoa vastaan. On olemassa viitteitä Euroopan laajuisesta fasismin vastaisesta konsensuksesta. Haagin sotarikostuomioistuimen käynnistyminen on vain yksi osoitus siitä että ajat ovat muuttumassa, Eurooppa haluaa ehkä seistä ihmisoikeuksien turvaajana.

Itse kai pessimistinäkin olen jossain määrin enemmän kallellaan tuohon jälkimmäiseen vaihtoehtoon. Terhokin on vain yksi vihainen nuori mies muiden samanlaisten islamofoobikkojen joukossa. Ei ihmiset toivoakseni jaksa enää tuota valkoinen heteromies/valkoinen taakka-vollotusta. VHM-shittiä kuten itse tapaan sanoa.

Äänestä

on avannut hyvin monen suomalaisen silmät tähän muslimi paskaan,ja inho muslimeita kohtaan lisääntyy sitä mukaa mitä enemmän he täällä ja muualla Euroopassa sikailevat.

Äänestä
  • Rasistiset rikokset nousivat yli puolella 1 vuoden aikana,sspersujen kunnallisvaalikampanja ei varmaan ole ihan pieni vaikuttaja tähän,vuona2007 rikoksia oli yli700

    Äänestä

  • Avata hyvin monen suomalaisen silmät "tähän muslimi paskaan" jotta "inho muslimeita kohtaan lisääntyy"? Senpä takia hänet tuomitaankin Seppo Lehdon tavoin kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Laki koskee myös rasisteja, vaikka Herrarotu muuta ajoittain kuvitteleekin.

    Äänestä

  • rasismi on ongelma kirjoitti:

    Rasistiset rikokset nousivat yli puolella 1 vuoden aikana,sspersujen kunnallisvaalikampanja ei varmaan ole ihan pieni vaikuttaja tähän,vuona2007 rikoksia oli yli700

    eikä norsunluurannikkolaisia huippuosaajia, joten rasismi ei sitä kautta ole voinut kummuta ... jollei vihreiden kautta

    Äänestä

Halla-aho nimitetään vasta viime tipassa, jotta tulevaa oikeudenkäynnin alkua saadaan viivytetyksi yli vaalien. Jos sitten yli 100 000 ääntä saanut meppi tuomittaisiin kiihotuksesta kansanryhmää vastaan, niin kansa pitäisi tuomiota täysin poliittisena. Soini on ovela peluri, jolla on aina valttikortteja takataskussa.

Äänestä
  • Soini on kirottu hommafoorumilla alimpaan helvettiin. Uskaltaako Soini olla moista vaikuttajaa nimeämättä - ties vaikka on henki katkolla?

    Äänestä

  • jo perseensä kirjoitti:

    Soini on kirottu hommafoorumilla alimpaan helvettiin. Uskaltaako Soini olla moista vaikuttajaa nimeämättä - ties vaikka on henki katkolla?

    tyhjänjauhaja KARVAPERSE-Tupauuno...

    Äänestä

  • tai linkitä tänne kirjoitti:

    tyhjänjauhaja KARVAPERSE-Tupauuno...

    ..itse niin kyllä se tupauunojen hommafoorumi löytyy.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hyvä Soini! kirjoitti:

Timo Soini lunastaa nyt lupauksia natsimielisyyden poistamisesta puolueesta. Halla-aho saanee keskittyä nyt täysillä Korkeasaaren eläintarhan asioiden hoitoon kun tämä meppi-asia ei ole enää mieltä häiritsemässä.

Perussuomalaisten puoluehallitus nimesi tänään torstaina eurovaaliehdokkaikseen oikeustieteen professori Erkki Havansin, 67, Keravalta ja Maanpuolustuskorkeakoulun mediatutkijan, filosofian maisteri Sampo Terhon, 31, Helsingistä.

Vastoin ennakko-odotuksia torstaina nimeämättä jäi Helsingin kaupunginvaltuutettu, filosofian tohtori Jussi Halla-aho. Vaalikoordinaattori Jussi Niinistön mukaan hänen nimensä ei ollut edes esityslistalla.


http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/1135244248037

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu