Suomalaisia helppo höynäyttää:)

Näin meitä suomalaisia taas jymäytettiin oikein olan takaa. Vai muka katsojat äänestivät mikkoset jatkoon??? Homma oli jo etukäteen sovittu - ohjelma tehdään oli tulos mikä hyvänsä. No voitinpa viinipullon vedonlyönnistä (kaverin kanssa lyötiin vetoa tuloksesta).

Ihan sama mulle, en tule kuitenkaan katsomaan ohjelmaa. Mikkosten maailma oli mielestäni todella TYLSÄ ja mielenkiinnoton. En usko, että moni muukaan jaksaa katsella timon puuduttavia jorinoita.

Maksu linjani on ihan oikea. En tule jatkossakaan maksamaa penniäkään moisesta paskasta. Maksetaan vasta sitten kun esitetään jotain mistä maksaa:)
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikissa äänestysohjelmissa höynäytetään ihmisiltä rahat pois! Oli äänestyksen tulos mikä tahansa.
Ajatelkaa miten paljon hullulta kansalta menee rahaa esim. tuohon jonnenjoutavaan hömppään kuin tanssiin tähtien kanssa, ihan turhaan. Kalliita pukuja ihmiset kustantaa, niille maksetaan ties kuinka paljon, kansan kukkarosta.
Kohta kaikki ohjelmat on ihmisiltä rahat pois, äänestämällä!

Äänestä
  • Pelottavan moni syytää isoja summia pelkästään näihin tv-kanavien chattilinjoille. Samoin pelataan täysidiootteja txt-viestipelejä, joissa voi voittaa joitakin euroja. Täysin moraalitonta koko palvelutxt-viestihömpötys. Kuulin kritiikkiä syöpäarvoista joskus, että miksi laittaa pari markkaa ja voittaa halvan mustekynän. Nykyisin tv:n tekstiviestikisoissa ostat vastaavan "arvan" jopa 50 eurolla (=300 mk) ja voit voittaa televison tms. muuta huttua. Itse kieltäisin lailla pikavipit ja kaikki palvelutekstiviestirahastukset.

    Äänestä

  • aitoääliö kirjoitti:

    Pelottavan moni syytää isoja summia pelkästään näihin tv-kanavien chattilinjoille. Samoin pelataan täysidiootteja txt-viestipelejä, joissa voi voittaa joitakin euroja. Täysin moraalitonta koko palvelutxt-viestihömpötys. Kuulin kritiikkiä syöpäarvoista joskus, että miksi laittaa pari markkaa ja voittaa halvan mustekynän. Nykyisin tv:n tekstiviestikisoissa ostat vastaavan "arvan" jopa 50 eurolla (=300 mk) ja voit voittaa televison tms. muuta huttua. Itse kieltäisin lailla pikavipit ja kaikki palvelutekstiviestirahastukset.

    Syopäarvan ostamiseen käytetty rahasumma sentään menee hyvään tarkoitukseen kun tekstariskaboissa ne menee kilpailun järjestäjille ja teleoperaattoreille.

    Olen kohdannut työssäni useita yhteiskunnasta syrjäytyneitä, psyykkisesti huonovointisia ja toimiinsa syyntakeettomiakin ihmisiä, joilla on niskassaan isot ulosottovelat johtuen ihan vain tv-chattiviestittelystä. Pikavipit sitten vielä päälle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei maksa tyhjästä kirjoitti:

Näin meitä suomalaisia taas jymäytettiin oikein olan takaa. Vai muka katsojat äänestivät mikkoset jatkoon??? Homma oli jo etukäteen sovittu - ohjelma tehdään oli tulos mikä hyvänsä. No voitinpa viinipullon vedonlyönnistä (kaverin kanssa lyötiin vetoa tuloksesta).

Ihan sama mulle, en tule kuitenkaan katsomaan ohjelmaa. Mikkosten maailma oli mielestäni todella TYLSÄ ja mielenkiinnoton. En usko, että moni muukaan jaksaa katsella timon puuduttavia jorinoita.

Maksu linjani on ihan oikea. En tule jatkossakaan maksamaa penniäkään moisesta paskasta. Maksetaan vasta sitten kun esitetään jotain mistä maksaa:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu