Kataisen hallitus

Suomen suurimpana ulkomaanvelan kasvattajana jota velkaa maksavat vielä lapsenlapsemme...
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muistuttaisin kuitenkin, että ainakin Katainen on kaiken aikaa muistuttanut suuresta valtoinvelasta. Opositio on kuitenikin luvannut miljardeja sinne ja toiset tuonne. Meillähän oli vanhaa velkaa vielä edelliseltäkin lamalta 90 luvulta.
Elämme velkarahalla, siis yli varojemme.

Äänestä

että saat ensin akakn ja nuo lapset tehtyä. Lapsenlapsien velvoitteista ei kannata juuri sitä ennen huolta, tai murhetta kantaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jää historiaa kirjoitti:

Suomen suurimpana ulkomaanvelan kasvattajana jota velkaa maksavat vielä lapsenlapsemme...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu